scorecardresearch.com Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun 10 Yıllık Emsal Kararları ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun 10 Yıllık Emsal Kararları

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun 10 Yıllık Emsal Kararları

Yazar : İhsan Demirkıran

Sayfa Sayısı : 1434

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu derlemede, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu''nun emsal nitelikteki kararlarına yer verilmektedir. Aynı konuda değişik tarihlerde verilmiş kararlar arasından, olabildiğince yakın tarihleri taşıyanlar tercih edilmiştir. Bunda amaç, uygulayıcıların genellikle Yargıtay Daireleri ve Genel Kurullarının görüş ve eğilimlerini öğrenmeye duydukları ihtiyaçtır.

Kararların birçoğunda, ilgili mevzuat hükümlerinin gösterildiği bölümde Türk Kanun Medenisi'' nin o olaya uygulanan maddesinin, sonradan yürürlüğe giren Türk Medeni Kanunu''ndaki karşılığı olan madde numarası parantez içerisinde ve italik harflerle belirtilmiştir. Böylece, okuyucuya, hükümler arasında kolayca bir karşılaştırma yapabilme olanağı sağlanmıştır.

Kitabın sonunda, hem kavramlara göre hem de ilgili mevzuat normlarına göre arama yapmayı sağlayacak nitelikle oldukça ayrıntılı, iki ayrı fihrist yer almaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963