scorecardresearch.com Temel Kanunlarda Ve Usul Kanunlarında Yer Alan Süreler ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Temel Kanunlarda Ve Usul Kanunlarında Yer Alan Süreler

Temel Kanunlarda Ve Usul Kanunlarında Yer Alan Süreler

Yazar : Yaşar Güçlü

Sayfa Sayısı : 424

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hukuk sistemimizde talep ve dava haklan, alacak hakları, şikâyet ve müracaat hakları gibi hemen hemen bütün haklar belirli sürelerde kullanılmadığı takdirde zamanaşımına uğramakta veya düşmekte ve artık o hakkı elde etme imkânı kalmamaktadır. Yine Kanunlarla belirlenmiş sürelerde bazı işlemlerin yapılmaması veya bazı beyanlarda bulunulmaması halinde aslında borçlu olunmadığı halde ödeme yapma durumunda kalınabilmekte veya idari ya da adli yaptırımlarla karşılaşılabilmektedir. Özellikle son yapılan köklü değişikliklerden sonra (Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile 26/6/2012 tarihli ve 6335 sayılı ve 2/7/2012 tarihli ve 6352 sayılı Kanunlar) binlerce sayfa tutan kanun metinlerinde yer alan süreleri, ezberde tutmanın ve lazım olduğunda satır aralarından bulup çıkarmanın zorluğundan hareketle, hukuk sistemimizin temelini oluşturan ve hayatın her evresinde karşımıza çıkan kanunlarda yer alan süreler, bu sürelerde yapılması gerekenler ve süresinde gereğinin yapılmaması halinde sonuçları, sistematik cetvel halinde bir araya getirilerek, başta hukukçular olmak üzere herkesin elinin altında bulunması gereken pratik bir eser olarak sunulmuştur.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Türk Medeni Kanunu
-       Türk Borçlar Kanunu
-       Türk Ticaret Kanunu
-       İcra ve İflas Kanunu
-       Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu
-       Ceza Muhakemesi Kanunu
-       İdari Yargılama Usulü Kanunu
-       Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun
-       Kamu İhale Kanunu
Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963