scorecardresearch.com Tebligat Hukuku - En Son Yargıtay İçtihatları İle ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tebligat Hukuku - En Son Yargıtay İçtihatları İle

Tebligat Hukuku - En Son Yargıtay İçtihatları İle

Yazar : Ahmet Cemal Ruhi

Sayfa Sayısı : 1095

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her türlü hukuki uyuşmazlığın çözümü için başlangıç noktası olan "Tebligat'ın, kanuna uygun olarak yerine getirilmesi belli şekil şartlarına bağlıdır. Usulsüz yapılan tebligat sebebi ile davalar uzamakta kimi zaman hak kayıpları olmaktadır.

Hukuk Muhakemesi için son derece önemli bir konu olan tebligatın tüm yönleriyle anlatıldığı çalışma, 11.01.2011 Tarih ve 6099 Sayılı Tebligat Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hükümleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Çalışmanın sistematiğinde, yapılan kanun değişikliği ile ilgili madde gerekçelerine yer verilmiş, ilgili konular kanun değişiklik komisyonunda yapılan görüşmeler dikkate alarak açıklanmıştır. Ayrıca konu ile ilgili Yargıtay dairelerin son içtihatları da eklenmiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Tebligat Hukuku ile İlgili Genel Bilgiler/ Umumî Hükümler/Kanunun Şümulü/ Tebligat Esasları/Hususi Hükümler/ Kazai Tebligat/ İdari Tebligat/ Mali Tebligat/Cezai Hükümler/Müteferrik Hükümler/Konu ile İlgili Önemli Mevzuat

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963