scorecardresearch.com Sosyal Güvenlik Hukuku Dersleri ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sosyal Güvenlik Hukuku Dersleri

Sosyal Güvenlik Hukuku Dersleri

Yazar : Prof. A.Can Tuncay, Prof. Ömer Ekmekçi

Sayfa Sayısı : 670

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Konu 1: Sosyal Güvenlik Kavramı Konu 2: Sosyal Riskler Konu 3: Sosyal Güvenlik Teknikleri ve Tarihsel Gelişim Konu 4: Sosyal Güvenliğin Uluslararası Boyutları Konu 5: Sosyal Güvenliğinn Ekonomik, Demografik yapı, Sosyoloji ve Vergi Sistemi ile İlişkisi Konu 6: Sistemin Ana Özellijleri Konu 7: Tarihsel Gelişim Konu 8: Sosyal Gvenliğin Hukuk Sistemimizdeki Yeri Konu 9: Sosyal Güvenlik Kurumları Konu 10: Yeni Sistemin Genel Gerekçesi Konu 11: Sosyal Sigortaların Özellikleri Konu 12: Sosyal Sigortaların Finansman ve Primler Konu 13: İşveren Yükümlülükleri Konu 14: Kişiler Açısından Kapsamı Konu 15: Yer Açısından Kapsamı , Konu 16: İsteğe Bağlı Sigortalılık Konu 17: İş KAzası ve Meslek Hastalığı Sigortası Konu 18: Hastalık Sigortası Konu 19: Analık Sigortası Konu 20 Malluklük Sigortası Konu 21: Yaşlılık Sigortası Konu 22: Ölüm Sigortası Konu 23: Gelir ve Aylıkların Birleşmesi, Gelir ve AYlık Bağlanmasını Engelleyen Haller, Yersiz Ödemeler Konu 24: Genel Sağlık Sigortası Konu 25: İşsizlik Sigortası Konu 26: Hizmetlerin Birleştirilmesi Yoluyla Değerlendirilmesi Konu 27: Hizmetlerin Borçlanma Yoluyla Değerlendirilmesi Konu 28: Sistemin Genel Esasları Konu 29: Sistemin Genel Esasları Konu 30: Sosyal Yardımlar ve Hizmetler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963