scorecardresearch.com Siyasi Partiler Rejimi ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Siyasi Partiler Rejimi

Siyasi Partiler Rejimi

Yazar : KUTLAY TELLİ

Sayfa Sayısı : 180

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ancak siyasi partilerin faaliyetleri ve çalışmaları yoluyla etkin şekilde kullanılabilecek olan örgütlenme özgürlüğü, demokrasinin en esaslı temelleri arasında yer alır. Siyasi partilerin örgütlenme özgürlüğü kullanımının, genellikle toplantı/ifade özgürlüğü ve serbest seçim hakkı ile birlikte ele alınması, gerçekten dikkate değerdir. İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi (İHAM) uygulamalarında da görüldüğü üzere, bu kadar iç içe geçmiş olan ve ilişki düzeyi yüksek olan hak ve özgürlüklerin eşsiz birlikteliği, elbette ki siyasi partilere yönelik müdahalelerin en üst ciddiyetle ele alınmasını gerekli kılmaktadır. Bu kitapta, militan demokrasi uygulamalarının, ne dereceye kadar siyasi partilerin, İnsan Hakları Avrupa Sözleşmesi bağlamında sahip olduğu örgütlenme özgürlüğüne üstün tutulabileceği yolundaki soruya odaklanılmıştır. Çalışmada, aynı zamanda İHAM''ın, demokrasi ve onun prensipleri hakkında sınırlı kalmış ve eksik tanımlamaları ile diğer maddelerle birlikte 11''inci madde jürisprüdansının değerlendirilmesi ve özellikle Türkiye''nin Sözleşme karşısındaki konumu incelenmektedir.


Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Siyasi Partilere İHAS Tarafından Tanınan Özgürlüklere Yönelik Müdahalelerin İHAS''a Uygunluğu
“Demokratik Toplum Düzeninin Gerekleri” Ölçütünün Siyasi Partilere Uygulanması

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963