scorecardresearch.com Özel Yaşamın Bir Parçası Olarak Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Gizliliğine Önleyici Denetimle Müdehale ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özel Yaşamın Bir Parçası Olarak Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Gizliliğine Önleyici Denetimle Müdehale

Özel Yaşamın Bir Parçası Olarak Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Gizliliğine Önleyici Denetimle Müdehale

Yazar : Dr. Saadet Yüksel

Sayfa Sayısı : 227

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Özel Yaşamın Gizliliği Hakkı Ve Koruduğu Değerler Konu 1: Özel Yaşamın Gizliliği Konu 2: Özel Yaşamın Gizliliği Kavramının Konu 3: A.B.D. Hukukunun Yaklaşım Farklılığı İkinci Bölüm: Türk Hukukunda Telekomünikasyon Yoluyla Yapılaniletişimin Gizliliği Ve Denetimi Konu 1: Kavramlar Konu 2: Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Denetlenmesinin Özel Yaşamın Gizliliği Ve İletişimin Gizliliği Bağlamında Değerlendirilmesi Üçüncü Bölüm: Kişisel Verilerin Korunması Konu 1: Genel Olarak Konu 2: Avrupa Konseyi Ve Avrupa Birliği Mevzuatı Bağlamında Kişisel Veriler Konu 3: Kişisel Verilerin Korunmasına Dair Temel İlkeler Konu 4: Kişisel Verilerin Korunması Bağlamında Özel Yaşamın Gizliliğine Dair Avrupa Birliği Yaklaşımının A.B.D. Yaklaşımıyla Genel Bir Karşılaştırması Konu 5: Türk Hukukunda Özel Yaşamın Gizliliği Hakkının Korunması Bağlamında Kişisel Verilerin Korunması Dördüncü Bölüm: Türk Hukukunda Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Önleme Amaçlı Denetlenmesinin Şartları Ve Uygulanması Konu 1: Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Önleme Konu 2: Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Önleme Amaçlı Denetlenmesinin Koşulları Ve Uygulanması Konu 3: Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Önleme Amaçlı Denetlenmesi Sonucu Elde Edilen Verilerin Niteliği Ve Kullanımı Konu 4: Hukuka Aykırı Olarak Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Önleme Amaçlı Denetlenmesi Ve Yaptırımı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963