scorecardresearch.com Milletlerarası Özel Hukuk I Pratik Çalışma Kitabı ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Milletlerarası Özel Hukuk I Pratik Çalışma Kitabı

Milletlerarası Özel Hukuk I Pratik Çalışma Kitabı

Yazar : Prof. Dr. Nuray Ekşi

Sayfa Sayısı : 201

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kanunlar İhtilafı Kurallarına ve Milletlerarası Usul Hukukuna İlişkin Seçilmiş Mahkeme Kararları Birinci Bölüm: Kanunlar İhtilafı Kurallarına İlişkin Kararlar Konu 1: Kanunlar İhtilafı Kuralları Uyarınca Yetkili Hukukun Tespitine İlişkin Kararlar Konu 2: Hukuki İşlemlerin Şekline İlişkin Kanunlar İhtilafı Kuralı ile İlgili Kararlar Konu 3: Şahsın Hukukuna İlişkin Kanunlar İhtilafı Kurallar ile İlgili Kararlar Konu 4: Aile Hukukuna İlişkin Kanunlar İhtilafı Kuralları ile İlgili Kararlar Konu 5: Miras Hukukuna İlişkin Kanunlar İhtilafı Kuralları ile Kararlar Konu 6: Borçlar Hukukuna İlişkin Kanunlar İhtilafı Kuralları ile İlgili Kararlar İkinci Bölüm: Milletlerarası Usul Hukukuna İlişkin Kararlar Konu 1: Türk Mahkemelerinin Milletlerarası Yetkisine İlişkin Kararlar Konu 2: Yabancılar Tarafından Açılan Davalarda Teminat Gösterilmesine İlişkin Kararlar Konu 3: Yabancı Devlete ve Yabancı Devlet Temsilciliklerine Karşı Açılan Davalarda Yargı Muhafiyetine İlişkin Kararlar Konu 4: Yabancı Mahkeme İlamlarının Tanınması ve Tenfizine İlişkin Kararlar Konu 5: Yabancı Hakem Kararlarının Tanınması ve Tenfizi Konu 6: Milletlerarası Usul Hukukunda Lex Fori Prensibine İlişkin Kararlar Konu 7: Milletlerarası Tebligata İlişkin Karralar Konu 8: Milletlerarası İstinabeye İlişkin Kararlar Konu 9: Milletlerarası Derdestlik İtirazına İlişkin Kararlar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963