scorecardresearch.com Karşılaştırmalı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve İlgili Mevzuat ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Karşılaştırmalı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve İlgili Mevzuat

Karşılaştırmalı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve İlgili Mevzuat

Yazar : Mehmet Akif Tutumlu

Sayfa Sayısı : 744

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İncelemekte olduğunuz bu kitap, medeni yargılama hukukumuzun temel kodu olan 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu metnini eksiksiz ve bütünlüklü bir anlayış içinde okura ve uygulayıcıya sunmayı amaçlamakta. Bu bakımdan, henüz yürürlüğe girmeden yasada değişiklik yapan 6610 ve 6217 Sayılı Yasa'nın ilgili hükümleri metne işlenmiştir. Öte yandan 1.10.2011 tarihinde yürürlüğe giren HMK hükümlerinin doyurucu bir anlamla somut uyuşmazlıklara aktarılmasını sağlayacak tüm gerekçeler (Hükümet, Adalet Komisyonu, TBMM Genel Kurulu, Değişiklik Yapan Yasa Gerekçeleri) ilgili maddelerin altlarına yerleştirildiği gibi, tarihsel bir perspektif kullanımını olanaklı kılmak üzere, aynı tarihte yürürlüğü sona eren 1086 Sayılı Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu'nun yeni Yasaya karşılık gelen hükümleri metne işlenmiş, pratik bir kullanım için ayrıca karşılaştırma tablosuna da bu kitapta yer verilmiştir. 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       HMK ile HUMK'un Karşılaştırmalı Metinleri
-       HMK ile HUMK'un Karşılaştırma Tablosu
-       HMK Genel Gerekçesi
-       HMK Adalet Komisyonu Raporundaki Genel Gerekçe
-       HMK'nın Hükümet (Madde) Gerekçeleri
-       HMK'nın Adalet Komisyonu Değişiklik (Madde) Gerekçeleri
-       HMK'da TBMM Genel Kurulunda Yapılan Değişiklik Önergeleri Gerekçeleri
-       09.02.2011 tarih ve 6610 Sayılı Kanun ve 31.03.2011 tarih ve 6217 Sayılı Kanunlar ile HMK ve HUMK'da Yapılan Değişiklikler – Adalet Komisyonu Gerekçeleri
Adalet Bakanlığı (Gider Avansı, Hakem Ücreti, Tanık Ücreti, Bilirkişi Ücreti) Tarifeleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963