scorecardresearch.com Hukuka Giriş ve Hukukun Temel Kavramları ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hukuka Giriş ve Hukukun Temel Kavramları

Hukuka Giriş ve Hukukun Temel Kavramları

Yazar : Ömer Anayurt

Sayfa Sayısı : 474

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hukukumuz, özellikle son yıllarda birçok köklü değişiklik geçirmiştir. Bu yılın ilk aylarında da Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanunu gibi temel kanunlar değişmiştir.

Anayasada ve temel kanunlarda yapılan tüm değişiklikler ve yenilikler hukuka giriş ders içeriklerini etkilemiştir. Bu yeni basıda Eylül 2010 tarihinden bugüne değin ortaya çıkan değişiklikler ve yeniliklerin mevzuatın ilgili yerlerine uyarlamaları yapılmıştır. Ayrıca işlenen konuların pekiştirilmesini sağlamak amacıyla bölüm sonlarına ve kitap sonunda resmi sınavlarda çıkmış soru örnekleri konulmuştur.
11. baskısını yapan kitabın amacı, hem öğrenim yaşamları boyunca çeşitli hukuk dersleri alacak öğrencilere bu derslerin alt yapısını hazırlamak, hem de bundan sonra sınırlı olarak hukuk bilgisiyle karşılaşacak veya hiç karşılaşmayacak öğrencilere, hiç olmazsa hukukun güncel, gerekli kurum ve kurallarını kavramsal ve çerçeve düzeyde de olsa tanıtmaktır.

Konu Başlıkları
-       Hukuk Kavramı
-       Hukukun Belli Başlı Alanları
-       Pozitif Hukukun Kaynakları
-       Hukukun Uygulanması
-       Hak Kavramı
Hukukta Sorumluluk ve Sorumluluğun İşletilmesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963