scorecardresearch.com Devletler Özel Hukukunda Çocuk Hukukundan Doğan Problemler ve Tüm Genel Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Devletler Özel Hukukunda Çocuk Hukukundan Doğan Problemler

Devletler Özel Hukukunda Çocuk Hukukundan Doğan Problemler

Yazar : Prof. Dr. Günseli Gelgel

Sayfa Sayısı : 113

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Genel Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


* Soy Bağı - Velayet * Yabancılık Unsuru Taşıyan İhtilaflarda Soy-Bağı ve Velayette Uygulanacak Hukuk * Soybağına Uygulanacak Hukuk * Velayete Uygulanacak Hukuk * Velayete Uygulanacak Yabancı Hukukun Tespitinde Türk Mahkeme Uygulamasının Yaklaşımları * Evlat Edinme İlişkisine Uygulanacak Hukuk * Soy Bağı ve Velayette İlişkin Milletlerarası Sözleşmeler * Soy Bağına İlişkin Olarak Türkiyenin Taraf Olduğu Sözleşmeler * Sözleşmeler Çerçevesinde Velayete Uygulanacak Hukuk * Velayete İlişkin Yabancı Kararların Tanınması-Tenfizi * Genel Olarak * Tenfiz Şartları * Tenfiz Usulü * Tenfiz Kararı * Çocuklarının Velayetine İlişkin Kararlaron Tanınması, Tenfizi ile Çocukların Velayetinin Yeniden Tesisine İlişkin Avrupa Sözleşmesi * Adli Yardım * Çocukların Korunması ve Ülkelerarası Evşat Edinme Konusunda İşbirliğine Dair Sözleşme * Uluslararası Çocuk Kaçırmalarının Hukuki Sonucu * Mutad Mesken Kavramı * Kişisel İlişki Kurabilme Jakkı * Sözleşmeye Göre İade Usulü ve İadeden Kaçınma Koşulları * Sözleşmenin Uygulanmasının Sonuçları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963