scorecardresearch.com Yıldızlar Kitabı / Büyücü Kadehar ve Tüm Gençlik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yıldızlar Kitabı / Büyücü Kadehar

Yıldızlar Kitabı / Büyücü Kadehar

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : CAN YAYINLARI

Tür : Gençlik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Yis Ülkesi, Puslu Dünya ile Gerçek Dünya arasında yer alan bir ülke. Giymo da Yis Ülkesi nde yaşayan, şövalye olma hayalleri kuran bir çocuk. Onu düşündüren tek şey, çelimsiz bedeni. Günün birinde ünlü Büyücü Kadehar ın onu kendisine çırak olarak seçmesiyle serüven başlıyor. Büyücü olmak demek, Yis Ülkesi ni tüm düşmanlara karşı büyü yoluyla korumak demek. Çünkü büyücüler, kendi bedenlerinin ve zihinlerinin gücüyle, evrenin güçlerini harekete geçirebilirler. Ama bu beceriyi edinmek pek kolay bir şey değil tabii. Üstelik kafaları kurcalayan pek çok soru varken; Giymo, büyücülük yeteğini nereden almıştır acaba? Büyücülük sırlarının yazılı olduğu Yıldızlar Kitabı na ne olmuştur? Puslu Dünya nın kapılarından geçen Giymo yu ve arkadaşlarını neler, ne gibi sürprizler beklemektedir? Büyücü Kadehar, Yıldızlar Kitabı adlı yepyeni, dopdolu serüven dizimizin ilk kitabı. Okurken biz de kendimize sorduk doğrusu: Acaba biz de büyücü olabilir miyiz?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963