scorecardresearch.com Yaz Arkadaşları (Cep Boy) ve Tüm Gençlik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yaz Arkadaşları (Cep Boy)

Yaz Arkadaşları (Cep Boy)

Yazar : Jodi Lynn Anderson

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : İLYADA YAYINLARI

Tür : Gençlik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Murphy sehrin en hinzir, en ele avuca sigmaz kizi. Yesil gözleri ve basini soktugu her türlü beladan siyrilmasiyla meshur. Ama simdi dikkatsizliginin cezasini Darlington''larin meyve bahçesinde bütün yaz seftali toplayarak ödemek zorunda!.. Leeda hayatta en çok pürüzsüz tenini ve bas döndürücü, bembeyaz dislerini seviyor. Bir de yakisikli erkek arkadasini tabii. Ailenin gurur kaynagi, o gicik ablasinin gölgesinden kurtulmak için verdigi radikal karardan bin pisman. Bütün yazi bahçede amele yanigi olmadan geçirmenin bir yolunu bulmak zorunda simdi... Birdie eskiden bahçede dolasip meyve toplamaktan büyük zevk alirdi. Oysa annesiyle babasinin bosanma karari aldigini ögrendiginden beri cani hiçbir sey yapmak istemiyor. Ve ne yazik ki gidecek baska bir yeri yok... Bambaska dünyalardan gelme üç kizin hayati bu yaz ayni bahçede kesisiyor. Murphy insanlara güvenmeyi, Leeda kendi olabilmeyi, Birdie kabugunu nasil kiracagini ögrenirken hep birlikte yaz arkadasligini ve de gerçek dostlugun anlamini kesfe çikiyorlar. Yazin büyüsü ve dostlugun gücü sirlarla ve asklarla yeni kitaplarla devam edecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963