scorecardresearch.com Mükemmel ve Tüm Gençlik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mükemmel

Mükemmel

Yazar : Sara Shepard

Sayfa Sayısı : 324

Yayınevi : MARTI YAYINLARI

Tür : Gençlik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dedikodunun zehirli bir sarmaşık gibi etrafta dolandığı Rosevvood''da yaşayan dört mükemmel kız. aslında göründükleri gibi değillerdir. 5peheeK Arta, Emlly. Hahna ve eh yakın arkadaştan Alison; . Rosevvood Usesi''nde öğrencilikleri boyunca lüks evlerinden çıkıp. Puccl bikinileriyle solaryuma gider ve titizce manikurlenmiş ellerinin- arkasından gülücük saçarlardı. Etraflarındaki herkesin sevdiği fakat gizilden gizliye de nefret ettiği kızlardı bunlar Alison dışında. Ve bir geçe Alison aniden ortadan kayboldu! Speneer,.Arla. Emlly ve Hannah''ın, üzüntülerinin arkasında birazcık rahatladıkları da görülebiliyordu. Alison''un cesedi evinarka bahçesinde bulunmuş ve en yakın arkadaşlarının hafızalarında Allson''la alakalı kötüanıları canlanmıştı. ''''A." İseartık harekete geçmenin vakti geldiğine Inanıyordu.Kızlaria. İlgili bildiği butun sırlan kullanmanın vakti gelmişti. Alison''un cinayetini en yakın arkadaşlarından birinin işlediğini Öne sürüyordu. Sırların daha karanlık, antların daha ölümcül olmaya başladığı bu'' olaylar zinciri, sevimli küçük arkadaşların o mükemmel hayatlarım zindana çevireceğe benziyordu.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963