scorecardresearch.com Müebbet Muhabbet ve Tüm Gençlik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Müebbet Muhabbet

Müebbet Muhabbet

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : EPSİLON YAYINEVİ

Tür : Gençlik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İş bu kitap Cenk ve Erdem Beylerin Radyo Kozmos 92.3 te yayınlanan Müebbet Muhabbet adlı programlarındaki doğaçlama sohbetlerinden derlenmiş olup, Cenk ve Erdem Beyler, ki bundan böyle isimleri "yazar" olarak geçecektir; bu kitabı okuyan herkese teşekkür etmeyi borç bildiklerini şimdiden beyan ve kabul etmiş sayılırlar. - Cenk Bey, yine mi siz? - Afferim Erdem Bey. Bir bilim adamına yakışır şekilde bana "Bey" dediniz. - Cenk! - Ne var?! - Kitap yazmışız? - Sahi mi? Biz mi? Hani nerde? - Bakın şu an ayracına yazıyoruz. Kitabın iç kısmını da radyoda ilim ve irfan dolu programımızda konuştuk, hatırladınız mı? - Lütfen kenarlarımı kıvırmadan okuyunuz, çizgi roman değil bu, ansiklopedi niteliği taşıyor. - Tuvalette okumak serbes mi? İstediğimiz sayfadan başlayabilir miyiz? Bitiren çıkabilir mi? - Susun Erdem Bey, bakın biri sohbetimize gözleriyle ortak oluyor. - Şu bizi elinde tutan kişiden mi bahsediyorsunuz? - Sadece gözleri olsa iyi, dudakları da oynuyor ve okurken mırıldanıyor. Sanırım bu yazdıklarımızı okuyarak kitabın içeriği hakkında bilgi sahibi olmak isteyen, potansiyel bir okurumuz. - Bence bize bir şey anlatmaya çalışıyor. Biraz yüksek sesle mırıldansa da ne dediğini anlasak. - Bir şey demiyor Cenk Bey, yazdıklarımızı okuyor işte. - Buraya ne yazarsak kitabın konusunun da o olacağını düşünüyor muhtemelen. - Yazık, deli herhalde... - O mu? Biz mi? - Siz. - Aman fıs.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963