scorecardresearch.com Molly Moon'un Muhteşem Hipnotizma Kitabı ve Tüm Gençlik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Molly Moon'un Muhteşem Hipnotizma Kitabı

Molly Moon'un Muhteşem Hipnotizma Kitabı

Tür : Gençlik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yetim Molly Moon, bebekken üzerinde ''Moon Şekerlemeleri'' yazan bir kutuda bulunmuştur. Molly, ona tuvaletleri diş fırçasıyla temizleten kıllı suratlı, canavar ruhlu Bayan Adderâtone''nun yönettiği korkunç Hardwick Yetlmhanesi''nde yaşamaktadır.

Molly Moon''un yaşamı, eski bir hipnotizma kitabı bulmasıyla bir gecede değiişir. Çünkü insanlara istediği şeyi yaptırabilmek gibi şaşırtıcı bir yeteneğe sahlptir. Molly, kısa süre içinde Bayan Adderstone''u denetimi altına alır ve yetimhaneden kaçar.

Etkileyici yeşil gözlerinden saçtığı ışınlar sayesinde, Newyork''a giden bir uçağa binmeyi başarır. Orada şöhretin ve en iyi arkadaşı Rocky''nin peşine düşer.

Ama attığı her adımı izleyen uğursuz biri vardır peşinde. Bu kişi Molly Moon''un sırrını bilmekte ve onun sıra dışı yeteneğini kendi korkunç planında kullanmaya niyetlidir.

MOLLY MOON''UN MUHTEŞEM HİPNOTİZMA KİTABI üstün yetenekli ve eğlenceli bir yazarın yakın gelecekte filmi de çekilecek ilk romanıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963