scorecardresearch.com KARDELEN ÇİCEĞİ ve Tüm Gençlik Kitapları Radikal Kitap'ta!
KARDELEN ÇİCEĞİ

KARDELEN ÇİCEĞİ

Yazar : Gözde Akkılıç

Sayfa Sayısı : 186

Yayınevi : ELMA YAYINEVİ

Tür : Gençlik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bu kitap benim değil! TC''de yaşayan kayıtlara geçen beş milyon engelli insanın kitabı. Kitap oluşmaya başladıkça heyecanıma karşı koyamıyorum. İnanın kendim için değil; ama beş milyon engelli insan için bu heyecanım. Kim bilir belki bu kitap engelliler adına güzel şeylerin, güzel etkinliklerin yapılmasına vesile olur. İnanın bu en çok istediğim şey! AB''ye aday bir üleyiz; ama hala öyle çok eksiklerimiz var ki... İnsanlara dünyaya gelirken bir misyon yüklendiğine, insanın ömrü boyunca bu misyonu yerine getirmek için uğraştığına inanmışımdır her zaman. Kim bilir belki benim misyonum da bütün bu eksiklerimizi, yanlışlarımızı düzeltmek adına böyle bir kitap yazmak ve bu kitapla insanların engelli insanlara karşı olan tutumunu olumlu yöne doğru çekmektir. Umarım bütün bunları başarabiliriz . Sana ve ailene saygı duydum, Gözdeciğim. Sizler ''insanlık'' ve ''azmin'' somut örnekleriniz. Ne mutlu sana ve ailene... Yaşama dört elle sarılarak öyle çok kişiye eminim örnek oluyorsunuzdur ki... Senin hayatta başarılı olacağına ve pek çok kişiye ışık tutacağına yürekten inanıyorum. - İpek Ongun / Yazar Kuşkusuz Gözde''nin hikayesi yazılmadan önce de çarpıcıydı. Ama kendi karşılığınızı yazı da bulma çilesiyle baş başa kaldığınızda, metinden yükselen sesin kendi sesiniz olması için didinip durduğunuzda, kısaca yazının kendi kuralları daha ilk satırdan işlemeye başladığında, sarsıcılığını konusundan alan bir hikayenin, hele bu yaşanmış bir hikayeyse, yazıya geçirildiğinde çarpıcılığını tümden yitirebileceğini hemen görürsünüz. Bu kitabı okuduğunuzda, yalnızca unutulmaz bir hayat dersine, akıllara durgunluk veren delice bir sıkıntının nasıl ferahlamaya ve kazanca dönüştüğüne değil; ciddi bir yazma çabasına, güçlü bir kalemin ipuçlarına da tanık olacaksınız. - İclal Aydın / Gazeteci-Yazar, Oyuncu
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963