scorecardresearch.com GENÇLER İÇİN HAYAT STRATEJİLERİ ve Tüm Gençlik Kitapları Radikal Kitap'ta!
GENÇLER İÇİN HAYAT STRATEJİLERİ

GENÇLER İÇİN HAYAT STRATEJİLERİ

Yazar : Jay Mcgraw

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : FARK YAYINLARI

Tür : Gençlik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sizde benim gibi başlayan her yeni günü, anne ve babanızla tartışmamak, derslerinizden jkötü not almamak ve arkadaşlarınız arasındaki karizmanızı koruma savaşı vererek geçiriyorsanız, sürekli olarak size neyi, nasıl yapacağınızı anlatan ve "ben senin yaşındayken..." cümlesiyle başlayan kitaplardan ve nasihatlerden bıktıysanız;
Söyleyecek tek bir sözüm var SIKICI!
Size karşı dürüst olmam gerekirse, yıllar önce birisi bana bu kitabı vermiş olsaydı, aynen şöyle derdim;
"Sen kimi kandırmaya çalışıyorsun? Demek, bu kitabı okuduktan sonra iyi bir ergen olacağım. Hadi oradan! Git kendin oku."
İtiraf edin, sizde şu an benim gibi mi düşünüyorsunuz? Kitabı ilk elinize aldığınızda aklınızdan geçenler şunlar mıydı?
"Muhtemelen bu kitapta diğerleri gibi başarının sırlarını anlatıyordur! Hiçbir yazar benim ne istediğimi bilemez, denemesi boşuna"
Tamamen haklısınız. Stratejiler - Mtratejiler !
Neden zamanınızı insana görevlerini hatırlatan "Hayat Stratejilerié denilen bir şey etrafında geçiresiniz ki?
O halde "Hayat Stratejilerine" dair bu kitabın diğerlerinden farkı nedir?
Benim bu kitapta bahsettiğim şey;
"SİZİN İÇİN ÖNEMLİ OLAN ŞEYLERİ ELDE ETME PLANLARI"dır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963