scorecardresearch.com Doğal Parklardaki Gizemler Dizisi Set (5 Kitap) ve Tüm Gençlik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Doğal Parklardaki Gizemler Dizisi Set (5 Kitap)

Doğal Parklardaki Gizemler Dizisi Set (5 Kitap)

Yayınevi : .

Tür : Gençlik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dünyanın en güzel doğal parklarında geçen heyecan dolu maceralar!

Jack ve kız kardeşi Ashley, her parkta çözülmesi gereken gizemli olaylarla karşılaşıyor ve doğal hayatı korumak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Yardıma koştukları hayvanlar arasında kaybolan ayı yavruları, garip davranışlar sergileyen vahşi atlar, yaralı denizinekleri, avcıların vurduğu kurtlar var. Genç okurların kalp atışını hızlandıracak, son derece sürükleyici beş kitap bu sette bir arada.


ÖLÜMCÜL SULAR

DOĞAL PARKTAKİ DENİZİNEKLERİ BİLİNMEYEN BİR NEDENDEN DOLAYI ÖLMEYE BAŞLAR. JACK VE ASHLEY BU GİZEMİ ÇÖZMELİDİR.

On iki yaşındaki Jack ve kız kardeşi Ashley, arkadaşları Bridger ile park alanında keyifli bir gün geçirmeyi planlar. Ancak Jack’in fotoğraf makinesini çalan bir yabancı ve köpekbalıklarının tehdit ettiği yaralı bir denizineği tüm planlarını değiştirir. Jack’in fotoğraf makinesi neden çalınmıştır ve bunun denizinekleriyle ne ilgisi vardır? Doğal bir parktaki heyecan dolu bu maceraya siz de katılın!HAYALET ATLAR

DOĞAL PARKTAKİ VAHŞİ ATLAR GARİP DAVRANIŞLAR SERGİLER. BUNUN NEDENİ JACK VE ASHLEY’NİN YENİ TANIŞTIĞI KIZILDERİLİ ÇOCUK OLABİLİR Mİ?

Genç Kızılderili Ethan, on iki yaşındaki Jack ve kız kardeşi Ashley’ye büyüler ve efsanelerle dolu öyküler anlatır. İki kardeş, doğal parkta başlarına gelen garip olayların nedeninin bu öyküler olduğuna inanmaya başlar. Hayalet atların peşinde dolaşırken bu sorunun da yanıtını bulmaya çalışacaklardır. Merakla okunacak tempolu bir macera daha...


BOZAYININ İNTİKAMI

DOĞAL PARKTAKİ BOZAYILAR TEKER TEKER YOK OLMAKTADIR.
JACK VE ASHLEY BU GİZEMLİ OLAYIN İZİNİ SÜRER.

On iki yaşındaki Jack ve kız kardeşi Ashley, anne babaları bir toplantıdayken kamp alanında kalırlar. Kısa bir süre sonra Ashley ortadan kaybolur. Jack onu bulduğunda ise Ashley artık yalnız değildir. Ancak kızgın bir bozayı ile karşılaşacaklarından henüz haberleri yoktur. Böylece kalp atışlarınızı hızlandıracak bir dizi olay başlar.KURT AVI

DOĞAL PARKTA VAHŞİ BİR KURT SALDIRISI OLUR.
SİNSİ BİR AVCI, TÜM KURTLARI ÖLDÜRMEYE YEMİNLİDİR.
JACK VE ASHLEY, ONU EN KISA ZAMANDA DURDURMALIDIR.

Jack ve Ashley’nin başı, Troy ile derttedir. Bu yeni gelen çocukla anlaşmalarına hiç olanak yok gibidir. Ormanda saklanan gizemli bir avcının peşine düştüğü yaralı kurdu birlikte kurtarabilecekler midir? Benzersiz bir doğal park olan Yellowstone’un tehlikeleri ve güzellikleri arasında başlayan bu yeni macerada, üç kafadar beklenmedik sürprizlerle karşılaşır.UÇURUMDA TEHLİKE

VAHŞİ BİR PUMA, PARKTAKİ ZİYARETÇİLERDEN BİRİNİ YARALAR. OLAYIN GİZEMİNİ ÇÖZMEK ÜÇ GENCE DÜŞER.

Jack ve Ashley’nin hayatı, Lucky adlı kimsesiz bir kızın aralarına katılmasıyla alt üst olur. Jack, bu gizemli kıza güvenip güvenmemek konusunda kararsızdır. Ashley ise ilk andan başlayarak ondan kuşkulanır:
Lucky, gece yarısı kimlerle buluşmak için evden kaçmıştır? Annesi gerçekten ölmüş müdür? Uçurumların tepesine kurulu yedi yüz yıllık yamaç evlerde yaşadıkları tehlikeli olaydan sonra Jack ve Ashley, katil bir pumadan çok daha korkunç olayların farkına varırlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963