scorecardresearch.com Kat Mülkiyeti Kanunu ve İlgili Mevzuat - Yöneticinin El Kitabı ve Tüm Gayrimenkul Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kat Mülkiyeti Kanunu ve İlgili Mevzuat - Yöneticinin El Kitabı

Kat Mülkiyeti Kanunu ve İlgili Mevzuat - Yöneticinin El Kitabı

Yazar : Şerafettin Gökalp

Sayfa Sayısı : 429

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Gayrimenkul Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kat Mülkiyeti Kanunu yaşam alanımızı ve diğer kat malikleri ile sosyal ilişkilerimizi düzenleyen temel kanunlarımızdandır. Gündelik hayatta karşılaştığımız aslında pratik çözümleri olan sorunların yargı önüne taşınmadan çözülmesi, Kat Mülkiyeti mevzuatını özümsemekle mümkündür.
Kitap sıklıkla karşılaştığımız sorunların çözümlerini hukuki temelleri ile açıklarken, pratik uygulama örneklerini de kapsamaktadır. Özellikle; apartman/site yöneticisinin ve denetçinin görev, yetki ve sorumlulukları ile konut kapıcılarının mali ve hukuki statüsü, hangi defterlerin ne şekilde tutulacağı, bütçe ve işletme projesinin ne şekilde hazırlanacağı, yönetim planı, doğalgaz dönüşümleri, yapı kooperatiflerinin KMK, karşısındaki durumu, kat mülkiyetinden doğan belli başlı davalar gibi yönetime ve kat malikleri arasındaki ilişkileri irdeleyen konular örnekleri ile birlikte kitapta yer almaktadır.
Kitabın son bölümünde ise; yeni bir kavram olarak "toplu yapı" ve uygulaması hakkında açıklayıcı bilgilere ve mevzuata kolayca ulaşmanızı sağlamak için Kat Mülkiyeti Kanunu, ilgili kanunlar ile yönetmeliklere de yer verilmiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Giriş ve Terimler
- Anataşınmazın Yönetimi
- Kat Malikleri Arasındaki İlişkiler
- Kat İrtifakının Kat Mülkiyetine Çevrilmesi
- Kat Mülkiyetinden Doğan Başlıca Davalar ve Dilekçe Örnekleri
- Konut Kapıcılığı
- Kat Mülkiyeti Kanunu ve İlgili Mevzuat
- Seçilmiş Yargıtay İçtihatları ve Özet İçtihatlar
- Özel Bölüm: 5711 Sayılı Toplu Yapı Kanunu ve Site Yönetimi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963