scorecardresearch.com Kat Mülkiyeti Hukuku ve Tüm Gayrimenkul Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kat Mülkiyeti Hukuku

Kat Mülkiyeti Hukuku

Yazar : Mahir Ersin Germeç

Sayfa Sayısı : 1560

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Gayrimenkul Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Kat Mülkiyeti Yasası Maddelerinin Açıklaması ve Yargıtay Kararları Kat Mülkiyeti Yasası
- Kat Mülkiyetinin ve Kat İrtifakının Kurulması
- Kat Maliklerinin ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Hakları
- Kat Maliklerinin ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçları
- Anagayrimenkulün Yönetimi
- Kat Mülkiyetinin ve Kat İrtifakının Sona Ermesi
- Son Hükümler
- Devre Mülk Hakkı
- Toplu Yapılara İlişkin Özel Hükümler
- Kat Mülkiyeti Yasası Metni, İlgili Mevzuat ve Örnekler

634 sayılı Kat Mülkiyeti Yasasının açıklamalı olarak yer aldığı kitapta, maddeyle ilgili Yargıtay kararları işlenmiş, ayrıca okuyucuya yardımcı olmak açısından her kararın özeti çıkartılarak baş tarafına yazılmıştır.Kat Mülkiyeti Yasasının tam metni ile Hükümet gerekçeleri ve komisyon raporlarına, ayrıca ilgili diğer mevzuat (yasa, tüzük, yönetmelik) hükümlerine; Kat mülkiyeti ve devre mülkle ilgili genelgeler ile (Yönetim planı, işletme projesi, kapıcı sözleşmesi) örneklerine yer verilmiştir. Böylece başta hukukçular olmak üzere kat malikleri ile kat irtifak hakkı ve devre mülk hakkı sahipleri ile apartman yöneticileri ve denetçilerinin, özetle bu konuyla ilgilenen herkesin yararlanabileceği bir kitap sunulmaya çalışılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963