scorecardresearch.com Eser Sözleşmesinde Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunu İfada Temerrüdü ve Tüm Gayrimenkul Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Eser Sözleşmesinde Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunu İfada Temerrüdü

Eser Sözleşmesinde Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunu İfada Temerrüdü

Yazar : Dr. Turan Şahin

Sayfa Sayısı : 393

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Gayrimenkul Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 818 sayılı Borçlar Kanunu’nun eser sözleşmesini ve borçlunun temerrüdünü düzenleyen maddelerinde esas, ifade ve sistematik açıdan farklılıklar getirmesi bu maddelerin analiz edilerek incelenmesini gerekli kılmıştır. Bu sebeple elinizdeki kitap titiz ve yoğun bir çalışma sonucu ortaya çıkmıştır. Kitapta 818 sayılı Borçlar Kanunu ile 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun konuyla ilgili eser sözleşmesine ilişkin hükümleri karşılaştırmalı olarak değerlendirilmiştir. Konunun uygulamadaki yoğunluğu ve sıkça karşılaşılan ihtilafların çeşitliliği de dikkate alınarak güncel Yargıtay kararları ilgili yerlerde işlenmiştir. Kitapta eser sözleşmesinin bir türü olan inşaat sözleşmeleri ile eser sözleşmesinin unsurlarını taşıyan arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri de incelenmeye çalışılmıştır. Bu haliyle gerek akademisyenler gerekse uygulayıcılar için benzerlerinden farklı zengin bir kaynak hazırlanmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Eser Sözleşmesinde Yüklenicinin Yükümlülükleri, Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi ve İnşaat Sözleşmeleri Bakımından Yüklenicinin Yükümlülükleri ve Eser Sözleşmesine İlişkin Borçlar Kanunu Hükümlerinin Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi ve İnşaat Sözleşmesine Uygulanması Sorunu
-       Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunu İfada Temerrüdünün Şartları ve Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunda Temerrüdünün Diğer Yükümlülüklerin İhlali İle Olan İlişkisi
- Yüklenicinin Eseri Teslim Borcunu İfada Temerrüdünün Sonuçları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963