scorecardresearch.com ATLIKARINCA ve Tüm Fransız Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
ATLIKARINCA

ATLIKARINCA

Yazar : J. Robert Janes

Sayfa Sayısı : 372

Yayınevi : AYKIRI YAYINLARI

Tür : Fransız Edebiyatı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yıl 1942, İkinci Dünya Savaşı tüm hızıyla sürüyordu. Fransa, Hitler''in ordularının çizmeleri altında çiğnenmenin utancını yaşıyordu. Paris''in sembolü Eyfel Kulesi''nin tepesinde Nazi bayrağı, gamalı haç dalgalanıyordu. Berlin satine göre yaşamaya zorlanan Perislilerin Alman işgalini her an hissetmeleri sağlanıyordu.
Günlük yaşam savaş tarafından belirlenmekle birlikte cinayet, tecavüz, hırsızlık gibi suçlar da işlenmeye devam ediyordu ev bunlar da çözülmek zorundaydı. Fransa Emniyeti''nden Jean-Louis St-Cyr ile Gestapo''dan Hermann Kohler bir dizi cinayeti aydınlatmak için birlikte görevlendirildiler...
Küçük bir otel odasında öldürüldükten sonra tecavüz edilmiş bir genç kız, cesedi bir atlıkarıncaya bağlanmış genç bir kız, cesedi bir atlıkarıncaya bağlanmış genç bir adam ve bir rahibin ölümünü bildirdiği bir Alman onbaşısı... Ayrıca daha önce öldürülen bir genç kadın dahha... Bu cinayetler arasında bir bağlantı var mıydı? Gizlice Direniş''e yardımcı olmasına karşın evi havaya uçurulacak karısı ve oğlu öldürülen St-Cyr''in işi zordu.
Fühter''in emriyle rehin alınan 30 Fransız yurttaşını kurtarabilmesi için katil veya katiller bulmak zorunda olan Fransız polis müfettişi ve Gestapo''dan yardımcısının başrolde olduğu bu siyasi polis romanında J. Robert Janes, 1942''nin karanlık günlerinde, işgal altındaki fransa''nın başkentini saran korku ve şiddet atmosferini tüm gerçekliği ile sergiliyor.
Yeni bir yazar, yeni bir tür, nefes nefese okunacak yeni bir roman...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963