scorecardresearch.com Good Dog ve Tüm Fotoğraf - Fotoğrafçılık Kitapları Radikal Kitap'ta!
Good Dog

Good Dog

Yazar : Yusuf Sevinçli

Sayfa Sayısı : 64

Yayınevi : ESPAS YAYINLARI

Tür : Fotoğraf - Fotoğrafçılık

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sıradışı siyah beyaz fotoğraflarıyla çevresini, etkileşimlerinive deneyimlerini fotoğraflayan Sevinçlinin fotoğrafları bir anlamda kendi içsel dünyüsının ve deneyimlerini dışavuruyor. Fotoğraflarında yakaladığı samimiyetle gerçekliği bir arada varedebilmesiyle sürekli bir anlatım dili kuruyor. Kurduğu yapılardaki tekinsizlik bir yandan huzursuzluk yaratırken diğer yandan garip, tuhaf ve sıradanlığın içindeki güzelliği keşfetmemiz için yeni yollar gösteriyor.
Yusuf Sevinçli, 1980 yılında zonguldakta doğdu. Marmara Üniversitesinde Film ve Sinema, daha sonra Stockholmda Nordens Fotoskolada belgesel fotoğrafçılık okudu. 2005 yılından bu yana, Sevinçlinin işleri İstanbul Modern Müzesi, Avustralya Photo Preo, Moskova Maison de la photographie, Selanik Fotoğraf Bienali, Photomed, Sanary gibi birçok festivalde yer aldı. 2011 yılında Giorgio Fiorino ve Gabriel Bauret tarafından yürütülen Internatıonal Reflexions Masterclassa seçildi. 
Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivalinde Maket Kitap Yarışmasında Birincilik ödülü alan Sevinçlinin kitabını türkiyede Espas Sanat Kuram Yayınları Fransada Filigranes Editions tarafından yayınlanıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963