scorecardresearch.com Patentten Doğan Hakka Tecavüz Ve Hakkın Korunması ve Tüm Fikri Mülkiyet Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Patentten Doğan Hakka Tecavüz Ve Hakkın Korunması

Patentten Doğan Hakka Tecavüz Ve Hakkın Korunması

Yazar : Tahir Saraç

Sayfa Sayısı : 344

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Fikri Mülkiyet Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Geçmişte fikri ve sınai hakları koruma hızlı davranıp ilk adımı atmış olan ülkeler, günümüzde gelişmiş olarak nitelendirilen ülkelerdir. Ülkenin ekonomik ve teknolojik gelişmişliğini sağlamada etkin bir rol oynaması nedeniyle fikri yaratıcılığın korunması, ülkesel bir sorun olmaktan çıkıp uluslararası bir sorun haline gelmiştir. Fikri ve sınai haklar, eskiden beri ülkemizde bilinmekte ve korunmaktadır. Bu çalışmanın amacı da aslında oldukça eski bir geçmişe sahip olan ancak son derece sınırlı uygulama alanı bulan Patent Hukuku''nun Türkiye''de gelişimine bir katkıda bulunmaktadır. Bu amacı en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için yazar, kitabında, teorik bilginin yanında gelişmiş ülkelerde somut olaylar üzerine verilen mahkeme kararlarına da değinerek pratik uygulamalarla konuyu pekiştirmeye çalışmıştır. Ayrıca aynı amaç doğrultusunda konunun karşılaştırmalı incelenmesi yoluna da gidilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963