scorecardresearch.com Fikri Mülkiyet Hukukunun Esasları ve Tüm Fikri Mülkiyet Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fikri Mülkiyet Hukukunun Esasları

Fikri Mülkiyet Hukukunun Esasları

Yazar : Sami Karahan

Sayfa Sayısı : 453

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Fikri Mülkiyet Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Fikri mülkiyet hukuku ile ilgili temel bilgileri paylaşmanın yanında, bu derslerde okutulacak ders notu ihtiyacını karşılama amacını da taşıyan bu eser, birçok üniversitede temel ders kitabı olarak okutulmaktadır.
Konular genel, kısa ve özlü bir şekilde ele alınmıştır. Bu nedenle elinizdeki eser, fikri mülkiyet hukuku hakkında genel ve derli toplu bilgi edinmek isteyenlerin başvurabileceği bir kaynaktır. Hukukçuların yanında marka ve patent vekilleri başta olmak üzere mühendis ve işletme gibi başkaca alanlarda çalışan ve fikri mülkiyet hakları ile ilgilenen tüm kesimler için oldukça yararlı bir çalışmadır.
Bu basıda da bir ders kitabı sadeliğinde, bu hukuk dalının temel esaslarını toplumun ilgili kesimlerine doğru bir şekilde aktarmak ana çerçevesinden ayrılmadan, eserin kapsamını genişletmeyecek nitelikteki önemli güncel gelişmeler esere işlenerek ilgililerin yararına sunulmuştur.
Konu Başlıkları
-       Tükenme İlkesi –Rüçhan Hakkı
-       Eser Çeşitleri– Eser Sahibi
-       Bağlantılı Haklar–Mali Haklar–Manevi Haklar
-       Koruma Süreleri
-       Bilgisayar Programları– Veri Tabanları
-       Marka–Patent–Faydalı Modeller–Tasarımlar
-       Coğrafi İşaretler
-       Yeni Bitki Çeşitleri
-       Entegre Devre Topografyaları
Sınai Haklar–Ticari Sırlar, Know Howlar, Alan Adları ortaya konulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963