scorecardresearch.com Sembolik Formlar Felsefesi 3 Bilginin Fenomenolojisi ve Tüm Felsefe Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sembolik Formlar Felsefesi 3 Bilginin Fenomenolojisi

Sembolik Formlar Felsefesi 3 Bilginin Fenomenolojisi

Yazar : ERNST CASSIRER

Sayfa Sayısı : 670

Yayınevi : HECE YAYINLARI

Tür : Felsefe

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Korku ve Titreme'

  Yazar : Søren Kierkegaard

  Tür : Felsefe


  Kierkegaardın İbrahim ile İshakın öyküsünü diyalektik lirik bir dille yeniden yazdığı "Korku ve Titreme"si, felsefesinin özünü kavramak için biçilmiş kaftan. Kierkegaardın düşüncesinin temelini oluşturan bir felsefe metni bu.
  Devamı...
 • 'Alan Badiou -Etik'

  Yazar : Alain Badiou

  Tür : Felsefe


  Son yirmi-otuz yıldır ideolojilerin sonunun geldi söylendi - aslında ima edilen sadece Sol'un sonuydu. Daha sonra aynı şekilde, temsilin, felsefenin, doğanın ve hatta insanın "sonu"nun geldiği ilan edildi, bazen arsız bir neşe, bazen de melankolik bir ked
  Devamı...
 • 'Yöntem Üzerine Konuşma'

  Yazar : René Descartes

  Tür : Felsefe


  Yöntem Üzerine Konuşma - René Descartes Yöntem Üzerine Konuşma bir cogito ergo sum (düşünüyorum öyleyse varım) manifestosudur....
  Devamı...
 • 'Wittgenstein’ın Böceği'

  Yazar : Martin Cohen

  Tür : Felsefe


  Wittgenstein’ın Böceği aralarında Newton’ın kovası, Salvatius’un gemisi ve Platon’un mağarası bulunan capcanlı örneklerle bezeli eşsiz bir tarih anlatımı eşliğinde, okuru “düşünce deneyi” geleneğine katılmaya davet ediyor.
  Devamı...
 • 'Bekleyiş Unutuş'

  Yazar : Maurice Blanchot

  Tür : Felsefe


  Unutuş, bekleyiş. Bir araya getiren, dağıtan bekleyiş; dağıtan, bir araya getiren unutuş. “Beni unutacak mısınız?” – “Evet, sizi unutacağım.”
  Devamı...
 • 'Gelecekten Sonra'

  Yazar : Franco Bifo Berardi

  Tür : Felsefe


  Devamı...
 • 'Ölüme Övgü'

  Yazar : Marcus Tullius Cicero

  Tür : Felsefe


  Devamı...
 • 'Düşünme Deneyiminden'

  Yazar : Martin Heidegger

  Tür : Felsefe


  Ormanlar uzanıyor/Dereler çağlıyor/Kayalar direniyor/Yağmur durmuyor
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963