scorecardresearch.com Çin Felsefesi Tarihi ve Tüm Felsefe Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çin Felsefesi Tarihi

Çin Felsefesi Tarihi

Yazar : Fung Yu-Lan

Sayfa Sayısı : 474

Yayınevi : İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI

Tür : Felsefe Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çin’de felsefe tarihi binlerce yıl öncesine uzanır fakat Çin’in batısındaki coğrafyada Çin Felsefesi bilgisi ancak birkaç filozofun adıyla sınırlıdır. Fung Yu-Lan’ın eseri, Çin Felsefesinin tarihini ayrıntılı olarak ele alan ilk eserdir. Batı felsefesini de yakından tanıyan Yu-Lan, Çin felsefesinde farklı düşünce akımlarını tarihsel bir perspektifle ve düşünceler arasındaki diyaloğa odaklanarak ele alıyor; farklı okulların savundukları tezler açıklığa kavuşurken, Çin Felsefesinin temelini oluşturan Tao düşüncesi de bütün okulları birbirine bağlayan düşünce olarak belirginleşiyor. Çin Felsefesi Tarihi, bilgiyi bir nesne olarak değil, bir oluş olarak değerlendiren Çin Felsefesine ulaşmak için önemli ipuçları sunuyor, dilimizde Yu-Lan’ın bu eseri önemli bir başvuru kaynağı olacak ve bu alandaki boşluğu dolduracaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Felsefe’nin Kısa Tarihi'

  Yazar : Derek JOHNSTON

  Tür : Felsefe Tarihi


  Felsefe’nin Kısa Tarihi -  Derek JOHNSTONKitap Hakkında;  Felsefenin Kısa Tarihi, felsefenin ne olduğunu...
  Devamı...
 • 'Tarih Felsefesi'

  Yazar : KUBİLAY AYSEVENER

  Tür : Felsefe Tarihi


  Tarih Felsefesi - KUBİLAY AYSEVENERTarih felsefesi deyince aklımıza ilkin, tarihsel sürecin gidişatını yöneten...
  Devamı...
 • 'Savaş Sanatı'

  Yazar : Machıavelli

  Tür : Felsefe Tarihi


  Savaş Sanatı - Machıavelli ARKA KAPAK YAZISI Antik çağlardan beri savaş üzerine sayısız kitap yazılmıştır. Bunların...
  Devamı...
 • 'Sokrates’in Savunması'

  Yazar : Platon (Eflatun)

  Tür : Felsefe Tarihi


  Sokrates’in Savunması - Platon (Eflatun) Platon (MÖ yaklaşık 428-MÖ yaklaşık 348): Bugünkü üniversitenin atası sayılan...
  Devamı...
 • 'Schopenhauer'

  Yazar : David E. Cartwright

  Tür : Felsefe Tarihi


  Schopenhauer - David E. Cartwright 19. yüzyılın en özgün ve kışkırtıcı düşünürlerinden Arthur Schopenhauer (1788-1860),...
  Devamı...
 • 'Rousseau, Kant, Goethe'

  Yazar : Ernst Cassirer

  Tür : Felsefe Tarihi


  Rousseau, Kant, Goethe - Ernst Cassirer Ünlu¨ Alman filozof Ernst Cassirer bu kitapta, Avrupa du¨şu¨nce tarihinin...
  Devamı...
 • 'İlkçağ Felsefesi'

  Yazar : Ahmet Cevizci

  Tür : Felsefe Tarihi


  İlkçağ Felsefesi - Ahmet Cevizci İlkçağ Felsefesi İyonya Okulu’ndan Yeni-Platonculuğa dek antikçağa egemen olan...
  Devamı...
 • 'Kılavuz Kitap'

  Yazar : Epiktetos

  Tür : Felsefe Tarihi


  Kılavuz Kitap - Epiktetos ...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963