scorecardresearch.com Uluğ Nutku'ya Armağan ve Tüm Felsefe Kaynak ve Başvuru Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uluğ Nutku'ya Armağan

Uluğ Nutku'ya Armağan

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 494

Yayınevi : İNKILAP KİTAPEVİ

Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birçok örnek düşünce ve davranış ilkesini aldığımız, hocamız Uluğ Nutku''nun 70. yaş gününe hazırlanan bu ARMAĞAN, çok sayıda felsefe ve düşün insanının katılımları, ortak emekleriyle ortaya çıktı. Her bir katılımcıya, Armağan''a emek veren arkadaşlara yürekten teşekkür ediyoruz. Katkıda bulunanlardan bazıları:

Iona Kuçuradi, Erol Türedi, Deniz Kanıt, Hülya Can Nutku, Meral Sarıoğlu, Bedia Akarsu, Nebil Reyhani, Faik Kanatlı, David Grünberg, Betül Çotuksöken, Yasin Ceylan, Engin Çiftçi, Harun Tepe, Ahmet İnam, Ali Osman Gündoğan, Azize Çay, Adil Okay, Doğan Özlem, Afşar Timuçin, Mehmet Arif Tungul, Güçlü Ateşoğlu, Tomris Mengüşoğlu...


İçindekiler
- 1. Bölüm: Uluğ Nutku Hakkında: Yaşam ve Anılar
- 2. Bölüm: Uluğ Nutku''nun Felsefesi Üzerine
- 3. Bölüm: Bir Felsefe Problemi Olarak İnsan ve İnsani Değerler Üzerine
- 4. Bölüm: Uluğ Nutku İçin Katkılar

Hazırlayanlar: Mehmet Elgin ve Çetin Veysal

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963