scorecardresearch.com İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet (Ciciş Baskı) ve Tüm Felsefe Kaynak ve Başvuru Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet (Ciciş Baskı)

İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet (Ciciş Baskı)

Yazar : Serkan İnci, Umut Kullar

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : ALTIKIRKBEŞ YAYINLARI

Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitlesinin ve hayranlarının isteğiyle piyasaya sunulmuş olan tüm baskılarının dışında kapak tasarımı ve arka kapak metni yenilenmiş olarak okurlara sunulmuştur.


Yıl 2009 olduğunda Türkiye gibi baskı altındaki bir toplumda Tanrı’nın insana bağışladığı bu hediyeyi yani yaratıcılığı hatırlayan, onun sınırlarını zorlayan bir topluluk ortaya çıktı. Aklının, vicdanının zincirlerini kıran yüzbinlerce genç, dünyadaki diğer baskı altındaki gençlerle aynı yöne baktıklarını gördüler.
Ülkemiz de İnci’nin algısını değiştiren, hafızalarımıza tebessümle kazınan ve sanal tarihimize “İnci Sözlük” olarak geçen olan bu topluluk, insanlara içlerindeki gizli kalmış yaratıcılığı anımsattı.
İşte bu kitap, otoriteye ve ezbere karşı ellerinde güvendikleri tek şeyi; akıllarını kullanan: bize tanrıdan bir parçayı sunan, kitlenin sesi.
İsmail Alpen (Zall) – Uludağ Sözlük Kurucusu Ve Sahibi

Agresif ve ayarsız gençlerin isyanıyla yükselen sesler duyacaksınız bu kitapta. Toplumda olan bitene bir bakın, hemen bugün gazetelerin magazin ve politika sayfalarına bakın. Televizyondaki deli saçması programlara, dizilerle nasıl uyuşturulduğumuza bakın ve hangisi daha ayarsız siz karar verin.
Sibel Oral- Taraf Gazetesi Editörü

Takip etmeye başladığınızda gerçekten donanımlı ve yerinde tepkiler veren, en önemlisi insanların dikkatini istedikleri konuya rahatça çekebilen bir topluluk göreceksiniz...
Bu topluluğa liderlik eden ve bu kitabi milyonlarla buluşturan değerli kardeşlerim Umut, Serkan; Pruvanız Neta Olsun.
Kadir Özkan- Geden Lines

Geleneksel medyanın empoze ettiği fikirleri kulak arkası edip üzerine bir de tiye alan, toplumun aynı tornadan çıkarmayı da geçip artık en ufak kusurlarını bile törpülemeye çalıştığı modern kölelerden biri olmayı reddeden, düşünen, söven, üreten, yapan, yıkan, bozan, göte göt diyen insanlardansanız elinizde tuttuğunuz kitaba bir göz atın. Bu kitap tıpkı sizin gibiler sayesinde var oldu.
Damla Pınar Gök-Oyungezer Dergisi Editörü

2010’lu yılların tam arifesinde İnci Sözlük geldi. Sokağın en yalın en gerçek biçimiyle ifadelerini ortaya koydular. Yetmedi… Radyo ve televizyonlara karşı giriştikleri “sikertme” eylemleriyle örgütlenebildiğimizi hatırlattılar, içimizde göbek bağlamaya başlayan anarşist kendine geldi. 6.45 Yayın’la İnci Sözlük’ ün yolları kesiştiyse bu sadece tesadüf değildir. 

Saldırı Sürüyor!

Güven Erkin Erkal – Türk Rock/Metal Camiasının DuayeniHer ne kadar memleketimizde yaygın yemin şekillerinden biri olsa da “anam avradım olsun”, milletçe küfür konusunda oldukça değişken tabiatlıyızdır. Örneğin, internet üzerinden önce kendi “panpa”larına, sonra ziyaret ettikleri televizyon programlarına ve diğer birçok insana “özgürüz biz” mottosuyla küfür eden İnci Sözlük ekibine, biz de aynı küfürleri etsek, benzer özgürlük anlayışıyla bizi de desteklerler mi merak konusu. Yanlış anlaşılmasın buradan onlara sövmek değil maksadımız. Aksine, Facebook ve twitter’da yaptıkları “şakalara” kimileri vandallık, kimileri şuursuz anarşizm, kimileri gençler eğleniyor derken, artarak süren eylemlerini merakla takip etmiştik. Taraftarı olmayan bir spor kulübünde “maç var dediler geldik” sloganıyla kurdukları ve hakeme, federasyona, yönetime küfür etmeyen taraftar grubu Bozbaykuşlar’ı da takdirle izlemiştik. Ancak ne amaçladıkları belli değildi hâlâ. Ta ki, sitenin kurucuları Serkan İnci ve Umut Kullar’ın birlikte kaleme aldıkları İnci Sözlük / İnsanlığa Lanet kitabına kadar. İkili, topyekün ret anlayışıyla sözlük manifestosunu kaleme almışlar kitaplarında. Küfür özgürlüğünden neyi kastettiklerini, “liseli” aşağılamasıyla ne demek istediklerini, “adam haklı beyler” derken kime hak verdiklerini ve daha birçok şeyi açıklıyorlar.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Acil Felsefeden Çıkış'

  Yazar : Bülent Akyürek

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Acil Felsefeden Çıkış - Bülent Akyürek Boş bir kitap sayfasında bile bir ağacın hayat hikayesi vardır, eğer bizim...
  Devamı...
 • 'Deleuze'ün Felsefesi Mirası'

  Yazar : Graham Jones, Jon Roffe

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Deleuze''ün Felsefesi Mirası - Graham Jones, Jon Roffe Deleuze’ün her durumda yenilikçiliğiyle ayırt edilen...
  Devamı...
 • 'Anlamlılık Üzerine'

  Yazar : Şakir Kocabaş

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Anlamlılık Üzerine - Şakir Kocabaş Bu kitap, Şakir Kocabaş’ın 1983-1988 yılları arasında çoğunlukla Yönelişler ve İlim...
  Devamı...
 • '101 Gündelik Felsefe Deneyimi'

  Yazar : Roger-Pol Droit

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  101 Gündelik Felsefe Deneyimi - Roger-Pol Droit Her şey çok mu hızlı olup bitiyor? Bu baş döndüren hız içinde hep...
  Devamı...
 • 'Aristoteles – Nikhomakhos’a Etik'

  Yazar : Ethika Nikomakheia

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Aristoteles – Nikhomakhos’a Etik - Ethika Nikomakheia Nikhomakhos’a Etik, Aristoteles’in temel ahlak kitabıdır. Bu...
  Devamı...
 • 'Aristoteles– Ruh Üzerine'

  Yazar : Peri Psukhês

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Aristoteles– Ruh Üzerine - Peri Psukhês Ruh Üzerine (Peri Psukhés, de Anima) Aristoteles’in en önemli eserlerinden...
  Devamı...
 • 'Aforizmalar'

  Yazar : Johann Wolfgang von Goethe

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Aforizmalar - Johann Wolfgang von Goethe Şaşırtıcı deneyimlerle dolu, uzun ve zorlu hayatında, Johann Wolfgang von...
  Devamı...
 • 'Kadim Felsefe'

  Yazar : ALDOUS HUXLEY

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Kadim Felsefe - ALDOUS HUXLEY Cesur Yeni Dünya’nın yazarı Aldous Huxley, Kadim Felsefe’de okurlarını Doğu ve Batı’nın...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963