scorecardresearch.com Dünya Ve Ötesi ve Tüm Felsefe Kaynak ve Başvuru Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dünya Ve Ötesi

Dünya Ve Ötesi

Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsanın var olmasının bir amacı mı var?
Evrenimizin içinde algılayamadığımız sanal dünya(lar) olabilir mi?
Evrenin en üst hızı ışık hızıdır ama acaba Büyük Patlamada ışık hızı bugünkü hızından daha fazla mıydı?
Evrenin genişlemesinin hızlanarak artmasının hiç düşünemeyeceğimiz bir anlamı olabilir mi? Acaba evrenden madde mi eksiliyor?
Atlantisliler yaşadılar mı? Yaşamış iseler fosilleri nerede? Yoksa Neandertal insansısı fosilleri onlar olabilirler mi?
Zaman ve mekân ne için vardır? Niye üç boyutlu evrende yaşıyoruz? İki veya dört boyut olsa ne olurdu?
Düşüncelerimiz, dualarımız, istek ve arzularımız nasıl gerçekleşiyor?
Din kurucularını Tanrı mı görevlendirdi yoksa başka bir sistem mi var?
Çağımızın formülü E=mc2 acaba bizi Tanrıya götüren bir anahtar olabilir mi?
Kuantum fiziği ile ruhun veya Tanrının varlığı gösterilebilir mi? Yani dinin özünde söylediği şeyler aslında bilimsel birer gerçek olabilir mi?
Darwin mi yanılıyor, dinler mi? Yoksa her ikisi de haklı mı?
Kuantum mekaniği bize ilginç bir dünyanın varlığını haber veriyor olabilir mi?
Bizler programlanmış robotlar mıyız? Yoksa özgür irademizi mi kullanıyoruz?
Evrenin var olmasını öngören bir ana plan mı var?
merak ediyor musunuz? Eğer bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız bu kitabı okumalısınız. Size verilen cevaplar, akla, dine, bilime uygun ve yeteri kadar da ilahi...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963