scorecardresearch.com BEN KİMİM? NE BİLİYORUM? NE YAPMALIYIM? ve Tüm Felsefe Kaynak ve Başvuru Kitapları Radikal Kitap'ta!
BEN KİMİM? NE BİLİYORUM? NE YAPMALIYIM?

BEN KİMİM? NE BİLİYORUM? NE YAPMALIYIM?

Yazar : NICOLAS FEARN

Sayfa Sayısı : 219

Yayınevi : GÜNCEL YAYINCILIK

Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Ben kimim? Ne biliyorum? Ne yapmalıyım?” İnsanların yüzyıllardır kafasını kurcalamış ve halen kurcalamaya devam eden, hiçbir zaman insanlığın gündeminden düşmeyecek sorular...

Aslen bir gazeteci olan Nicholas Fearn de, kendini felsefenin büyüsüne kaptırıp bu sorulara yanıt aramaya çalışıyor. Yanıtların izlerini, felsefe tarihinin başından itibaren sürüyor. Platon, Descartes ve Wittgenstein gibi filozofların özgür irade, bilgi, anlam, dil, ahlak ve benzeri konulardaki düşüncelerini ele alarak başlıyor.

Ama Fearn bu kadarıyla yetinmiyor. Bu klasik soruların yanıtlarını aramaya çağdaş düşünürlerle devam ediyor. Noam Chumsky, Peter Singer, Daniel Dennett, Alvin Plantinga, Hilary Putnam ve daha birçok isim, Fearn’ün birebir görüşme yaptığı düşünürler arasında.

Fearn’ün bir felsefeci gibi düşünüp bir gazeteci gibi aktardığı bu kitap, “kim olduğumuzun, ne bildiğimizin ve ne yapmamız gerektiğinin” yanıtlarını veriyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Aristoteles – Nikhomakhos’a Etik'

  Yazar : Ethika Nikomakheia

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Aristoteles – Nikhomakhos’a Etik - Ethika Nikomakheia Nikhomakhos’a Etik, Aristoteles’in temel ahlak kitabıdır. Bu...
  Devamı...
 • 'Aristoteles– Ruh Üzerine'

  Yazar : Peri Psukhês

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Aristoteles– Ruh Üzerine - Peri Psukhês Ruh Üzerine (Peri Psukhés, de Anima) Aristoteles’in en önemli eserlerinden...
  Devamı...
 • 'Aforizmalar'

  Yazar : Johann Wolfgang von Goethe

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Aforizmalar - Johann Wolfgang von Goethe Şaşırtıcı deneyimlerle dolu, uzun ve zorlu hayatında, Johann Wolfgang von...
  Devamı...
 • 'Kadim Felsefe'

  Yazar : ALDOUS HUXLEY

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Kadim Felsefe - ALDOUS HUXLEY Cesur Yeni Dünya’nın yazarı Aldous Huxley, Kadim Felsefe’de okurlarını Doğu ve Batı’nın...
  Devamı...
 • 'Hakkıyla'

  Yazar : Jean-François Lyotard & Jean-Loup Thébaud

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Hakkıyla - Jean-François Lyotard & Jean-Loup Thébaud “Denize bırakılan şişeler gibi kitaplar yazdım ve sen de onları...
  Devamı...
 • 'Aklın İflası'

  Yazar : Mirza Fetali

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Aklın İflası - Mirza Fetali Cesur bir yazar Mirza Fetali Ahundov. Modern Azerbaycan edebiyatının kurucusu elinizdeki...
  Devamı...
 • 'Metafizik Üzerine Düşünceler'

  Yazar : Renatus Descartes

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Metafizik Üzerine Düşünceler - Renatus Descartes Descartesın Tanrının varlığını ve insan ruhu ile bedeninin birbirinden...
  Devamı...
 • 'Yaşama Felsefesi'

  Yazar : Nermi Uygur

  Tür : Felsefe Kaynak ve Başvuru


  Yaşama Felsefesi - Nermi Uygur ...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963