scorecardresearch.com Zihinlerde Beyaz Düşünceler ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zihinlerde Beyaz Düşünceler

Zihinlerde Beyaz Düşünceler

Yazar : Sibel Adıgüzel Çayır, Semrin Şahin

Yayınevi : ADIMLAR YAYINEVİ

Tür : Fantastik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Romia İtalyan asıllı güzel ve çekici bir kadındı hayata tutumayı seven hırslı ve içine kapanık bir yapısı vardı. Daha küçük yaşta atlattığı bir kaza sevdiklarini almış tüm inanışlarına son vermesine sebep olmuştu. Fakat yılmadı hiç bir zaman, ona bakan yaşlı huysuz ama onu çok seven büyük annesinin yanında büyümek zorunda kalsada yılmadı. Aksine biraz daha sarıldı yaşamın ellerine. Romia aradan geçen uzun yıllardan sonra artık büyümüş emellerine aklı sayesinde ulaşmış, genç bir yazardı. Bu mesleği seçmişti çünkü kendini bir kalemindeki kuvvette birde doğada huzurlu hissediyor aradığını orada buluyordu.
“Öldürdüğüm erkeklerin ruhları beni götürüyor!” diye mırıldandı. Ölüm eşliğinde mutluluğa yol alıyordu. Erkeğini seçeceğini düşünmek bile başını döndürüyordu. Atını mahmuzladı. Hızlanmaya başlayan atla birlikte saçları rüzgâra karıştı. Hayallerini koyduğu yüreğiyle, kemerli hayatını geride bırakarak geleceğe yol almaya başladığında bekâret kemeri, yeni ergenliğe giren ince belli bir kızın bedenini sarmaya hazırlanıyordu. Sinope’nin sahili ölümle yaşamı sarmalarken zaman usulca akıyordu

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963