scorecardresearch.com Şahmeran ve Lokman Hekim - (İhanet) ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Şahmeran ve Lokman Hekim - (İhanet)

Şahmeran ve Lokman Hekim - (İhanet)

Yazar : Fatoş Tekbaş

Sayfa Sayısı : 206

Yayınevi : ARTSHOP YAYINLARI

Tür : Fantastik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ŞAHMERAN VE LOKMAN HEKİM İHANET FATOŞ TEKBAŞ

Şahmeran kadife gibi yumuşak ve ahenkli şiirsel bir dil kullanıyor karşısındakini etkiliyordu
İnsanlar en çok dünyanın sonunu merak edecek bilim adamları din adamları hep kehanette bulunacak. Kimi kıyametin doğudan kopacağını iddia edecek. Yecüc ve Mecücün mantar biter gibi yerden biteceği savını ileri sürecekler. Kimi de yeryüzüne inmesi beklenen Mehdinin alametlerini arayacak Tabii en çok Kudüs üzerinde kıyametler kopacak. Bütün semavi dinlerin yüreğinden geçirdiği kutsal şehir Kudüs olacak. İnanışlara göre beklenen Mehdi burada yeryüzüne inecek. Dabbetülarzdan söz edecekler. Tarihler verilecek bazı olaylar çıkınca ‘İşte bildi. diye sevinip itibar gösterecekler.
“On alamet görülmedikçe kıyamet kopmayacak. Güneşin batıdan doğması İsanın yere inmesi Yecüc ve Mecücün doğudan çıkışı batıda ve Arap Yarımadasında olmak üzere yer çöküntüsünün meydana gelmesi Yemenden çıkarak insanları mahşere kadar sürecek ateşin vuku bulması... ...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963