scorecardresearch.com METRUK ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
METRUK

METRUK

Yazar : Burak Turan

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : MARKA YAYINLARI

Tür : Fantastik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Efsaneler der ki, kıyamet Metruk adında kadim bir yaratığın, dünyanın merkezindeki ezeli uykusundan uyanıp, intikam almak için yeryüzüne çıkmasıyla başlayacaktır.

Metruk ya kıyametin kendisidir ya da alameti…

Dünyanın vakti dolduğunda Metruk tıpkı yayından fırlamış bir ok gibi yeryüzüne çıkacak ve zamanın başlangıcından beri çektiği ıstırabın kefaretini acıyla ödetecektir.

Acaba, Kader Kılıcı, insanların kederleriyle beslenen bu kadim yaratığın dünyayı yok etmesini engelleyebilecek mi?

İstanbul’da başlayıp İznik surlarının altındaki gizli tünellere kadar uzanan korku dolu bir macera.

“Burak şimdi Metruk’la karşınızda. Onun kaleminden hayal gücüne hayran olduğum ve korkudan tüylerimin dikildiği bir eser okumaktan memnunum… Burak’ın eserleri zanaatkarlıktan daha çok sanatçılığa yakındır. Hayal gücü sınırsız at koşar, harfler diş, kelimeler çene olup, ısırır okuru. Huzursuz bir yaratığın tekinsiz kuytularda beklediğini hissedersiniz…
Selam olsun hayal gücü diyarının bu güçlü komutanına. Kalesi yükselmeye başladı.
Ve bu daha bir başlangıç!

- Orkun Uçar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963