scorecardresearch.com Laura Serisi Özel Set (6 Kitap) ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Laura Serisi Özel Set (6 Kitap)

Laura Serisi Özel Set (6 Kitap)

Yazar : Peter Freund

Yayınevi : İTHAKİ YAYINLARI

Tür : Fantastik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.LAURA - AVENTERRANIN SIRRI

LAURA, ailecek müptelası olacagımız fantastik bir dünyanın kapılarını açıyor bizlere. Seriyi ilk kitabından başlayarak, tüm aile fertleri bir solukta okuyacak hatta cocuklar kitabı anne-babalarının elinden alabilmek için hayli ter dökecege benziyor.
Laura Leander, yaşıtlarından pek de farklı olmayan, sıradan bir genç kızın heyecan verici, fantastik öyküsünü anlatıyor..

LAURA: YEDİ AYIN MÜHRÜ

 • Laura, on üç yaşında, çok cesur ve fantastik yeteneklere sahip bir genç kızdır. Babası, acımasız Kara Prens Borboronun elinde tutsaktır.
 • Laura, yetenekleri sayesinde babasını Karanlık Güçlerin elinden kurtarmaya çalışır. Ancak yatılı okulun sevimli müdürü Profesör Morgensternin bile Lauranın, babasını kurtarabileceğine dair ümidi yoktur.
 • Zaten Profesör Morgensternin de başı derttedir; manastırın gizli arşivindeki kütüphaneciyi öldürmekle suçlanmaktadır.
 • Laura, Beyaz Şövalye Paravainin yamağı Alarik sayesinde Aventerradaki Karanlık Kaleye ulaşır ama kısa bir süre sonra Borboron tarafından yakalanır.
 • Laura, çok geçmeden hayatının en önemli kararını vermek zorunda kalır: Ya İyiliğin yanında İyilik adına savaşacak ve babasının ölümüne razı olacak ya da Kötülüğün yanında yer alıp babasını kurtaracaktır.
 • Lauraya yardım edebilecek tek bir güç vardır: Evrendeki en güçlü şey olan Yedi Ayın Mührü. Ama bu da Dünyanın en büyük gizemlerinden biridir ve hiç kimse Lauranın bu sırrı çözebileceğinden emin değildir.

  LAURA - GÜMÜŞ SFENKS''İN KEHANETİ

  Laura, arkadaşlarının yardımıyla Kara Prens''e, babasını tutsak alan Borboron''a karşı alışılmadık bir savaşa tutuşuyor.
  Cesur kız babasını kurtarabilmek için büyülü kılıç Aykesen''i bulmak ve kuş uçmaz kervan geçmez Fatum Dağları''na yolculuk yapmak zorundadır. Ne var ki, bu dağın eteklerinde dev Gümüş Sfenks beklemektedir Laura''yı. Dev yaratık, can alıcı kehanetini bilemeyene geçit vermemektedir.
  Yanlış bir yanıt, ölüm demektir. Laura atı Fırtına''yla birlikte balta girmemiş sihirli ormanda yol alırken Gümüş Sfenks karşısına çıkar...

  Laura''nın, babasını kurtarmak için atıldığı maceradan başarılı çıkabilmesi bu zorlu sınavdan geçmesine bağlıdır.

  "Fantastik, nefis ayrıntılar ve inanılmaz bir gerilim - Harry Potter ve arkadaşlarına sıkı bir rakip: Laura.


  LAURA VE EJDER KRALLARININ LANETİ


  Laura, Kara Prens’in elinde tutsak olan babasını kurtarabilmek için Işığın Kılıcı Aykesen’in kırılmış parçalarını birleştirmek zorundadır; çünkü ancak bu kılıcın sahip olduğu güç sayesinde Kara Prens Borboron’a meydan okuyabilecektir. Bu yüzden fantastik dünya Aventerra’ya geri dönerek ejderlerin hakimiyetindeki ejder ülkesine gitmeli ve çok değerli bir maden olan Yıldız Demiri’ni bulmalıdır. Bu madeni ele geçirebilmesi için ise öncelikle ejder krallarını ikna etmesi gerekecektir. Ne var ki, çok eski zamanlarda gerçekleşmiş bir olay ejderlerin insanlara lanet okumasıyla sonuçlanmıştır ve Laura bu laneti ortadan kaldırmalıdır. Laura bir yandan bu lanetin nedenini çözmeye çalışırken, bir yandan da ailesinin geçmişine dair birtakım gerçekleri keşfetmeye başlar.


  Laura - Ateş Yılanı'nın Yüzüğü

  Laura Leander’in on üçüncü yaşına basmasıyla başlayan gizemli olaylar
  “Ateş Yılanı’nın Yüzüğü”yle devam ediyor.

  Laura, yıllar önce yaşanan sırlarla dolu bir araba kazasının ardından, annesinin öldüğüne kanaat getirmiştir –ta ki Ejder Oburgulius, annesi Anna Leander''in hala hayatta olabileceği ümidini kalbinde yeşertene dek. Sihirli güçlere sahip olan Laura, annesinin yaşadığına dair kanıt bulabilmek umuduyla, geçmişe dönebilmek için tehlikelerle dolu bir rüya yolculuğuna çıkmayı göze alır. Tüm işaretler, annesi Anna''nın karanlık Gölgeler Ülkesine sürgün edildiğini göstermektedir. Fakat oraya ancak Ateş Yılanı''nın efsanevi yüzüğünün yardımıyla girilebilmektedir. Laura, sonunda bu yüzüğü ele geçirir ve Gölgeler Ülkesine girmeye hazırlanır. Hayatının en tehlikeli macerasına atılmak üzere olduğunun farkında bile değildir!...  Laura - Laura Ve Işık Labirenti

  Bir kışdönümü gecesinde, ay tutulması gerçekleştiğinde, Aventerra Gezegeni’nde, tehlikeli bir büyülü içecek hazırlanmıştı. Bu içecek sayesinde Kara Prens Borboron, nihayet insanlar ve Işığın Savaşçılarına galip gelecekti.
  Laura Leander bisikletten düşerek, komaya girdi. Doktorlar şaşkındı; çünkü onu muayene edip, gerekli tahlilleri yaptıktan sonra, aslında sağlığının tamamen yerinde olduğunu düşünüyorlardı.
  Laura’nın hayatının, pamuk ipliğine bağlı olduğunu, sadece kardeşi Lukas tahmin edebiliyordu. Ablası Laura, bir karabüyücünün çevirdiği dolaplardan dolayı bu hale gelmişti.
  Ve Lukas, neye uğradığını anlamadan, kendini bu oyunun içinde buldu.
  Kazanılması imkansız bir oyun…

  “Laura Leander sadece çocukları değil, yetişkinleri de büyülüyor.”
  Thüringer Allgemeine Gazetesi


 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963