scorecardresearch.com Halka - (Engelsfors Üçlemesi) ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Halka - (Engelsfors Üçlemesi)

Halka - (Engelsfors Üçlemesi)

Yazar : Mats Strandberg

Sayfa Sayısı : 512

Yayınevi : SONSUZ KİTAP

Tür : Fantastik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İyilik karanlığın üstüne çöken bir yıldız gibi parlayacak!..

“Bağımlılık yapan, sinema tadında anlatıma sahip bir roman… Fantastik kitaplar arasında bir başyapıt olacak.”
Sunday Telegraph, İngiltere
Hakları 26 ülkeye satılmış ve yayımlandığı ülkelerde büyük ses getirmiş ENGELSFORS ÜÇLEMESİ’nin ilk kitabı…
Özellikle İsveç’te Engelsfors Üçlemesi’nin hayranları kitapların tanıtım videolarını çekip birbiriyle paylaşarak yeni bir moda yaratmışlardır.
İsveçli film şirketi Filmlance serinin tüm haklarını satın almış ve ön hazırlıklara başlamıştır.
Hollywood’da 20th Century Fox şirketi filmin Amerikan versiyonunu yapmak için ciddi incelemeler yapmaktadır.
30.000 okuyucunun katıldığı sosyal medya etkinliğinde en yüksek oyu alarak Bokbloggarnas litteraturpris (Blog Yazarları Edebiyat Ödülü) ödülüne layık görülmüştür.
İsveç’in en saygın ödülü olan August Ödülü’ne aday gösterilmiştir.

HALKA

Engelsfors’ta yaşanan sıradan bir okul gününü acı dolu bir çığlık ikiye bölüyor sanki… Bir genç okul tuvaletinde bileklerinin kesilmesi sonucu kan kaybından ölmüştür… Gerçek ne? İntihar mı, cinayet mi?
Birbiriyle aynı ortamda bulunmaya bile tahammül edemeyen, tamamen farklı kişiliklere sahip altı genç kız büyülü bir gecede cadı olduklarını öğrenir… Kehanet, savaşın yakın olduğunu söylemektedir; Seçilmişler olarak Şeytan’ı yenip dünyayı kurtarmak kaderlerinde yazılı. Ama takım hâlinde çalışmayı öğrenmeleri için önce kendi engellerini aşmalılar. Onları takip eden karanlığa yakalanmamak için acele etmeliler, yoksa her şey için çok geç olabilir.

“Bu kitabın filme çekilecek olmasına hiç şaşırmamalı!”
Arbetarbladet, İsveç

“Kurgusu mükemmel, karakterler gerçek hayata taşınmış. Kitabı okurken bağımlısı olabilirsiniz. İkinci kitabını okumak için sabırsızlanacaksınız.”
Perdidas Entre Páginas, İspanya

“Hikâyesi ve kurgusu çok güçlü… Fantastik kitaplar arasında en ön sıralarda yer alacak.”
literatopia.de, Almanya

“Halka başından sonuna kadar heyecan yüklü. Farklı kişiliklere sahip karakterler oldukça zengin özelliklere sahip. Okul hayatı, gençliğin günlük yaşamı mükemmel çizilmiş.”
Dagsavisen, Norveç

“Beklenmedik gelişmeler oldukça etkileyici… Okuyucu bir karakterde muhakkak kendini bulacak. Kadınların kahraman olarak çizilmesi ile türdeşlerinden ayrılıyor.”
Expressen, İsveç

“Altı lise öğrencisi genç kızın dünyayı şeytani varlıklardan korumak için bir takım olmaları ve doğaüstü yeteneklerini geliştirmeleri anlatılıyor. Sürükleyici, güçlü ve etkili bir kitap…”
The Observer, İngiltere

“Kurgusu hayranlık uyandırıyor. Oldukça başarılı, okunmaya değer bir kitap...”
Serendipity Reviews, İngiltere

“Halka bir gençlik kitabının başarıya ulaşması için izlenilmesi gereken tarifin tüm malzemelerini içeriyor. Halka büyü, gizli ve saklı olanın bilgisi, gençlik yaşamı ve küçük şehir hayatının ustalıkla yaratılmış bir karışımını sunuyor.”
Jonas Thente, Gazeteci, Makale

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963