scorecardresearch.com Gecenin Paladini ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gecenin Paladini

Gecenin Paladini

Yazar : MARGARET WEIS, TRACY HICKMAN

Sayfa Sayısı : 468

Yayınevi : İTHAKİ YAYINLARI

Tür : Fantastik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Büyük Tanrılar Savaşı ölümlü insanlar için hiçbir anlam taşımıyordu –ta ki Gezgin Tanrı Akhran iki güçlü düşman kabilenin birleşmesini emredene kadar. Aileler gururlu savaşçılardan oluşsa da sayıları pek fazla değildi. Khardan ile Zohra’nın evlenmesi bile, işgalci ordunun gücünü azaltmaya ya da halklarının tutsak edilmesini engellemeye yetmemiştir. Üstüne üstlük, Khardan ve Zohra gizemli bir biçimde ortadan kaybolurlar, kabilelerinin gözünde her ikisi de bozgundan kaçmak için saklanan iki korkaktır artık.
Oysa Khardan ve Zohra, kabilelerinin uğradığı müthiş bozgunun ardından, kendilerini karanlık bir tanrının müritleri olarak bulurlar – şereflerini, hayatlarını ve ruhlarını kaybetme tehlikesi altındadırlar!
Fantastik kurgunun güçlü kalemleri Weiss ve Hickman’dan, çöl savaşları, gizemli büyüler, aşk ve ihanetle örülmüş sürükleyici bir serüven...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Uyanış'

  Yazar : Jessica Shirvington

  Tür : Fantastik


  Uyanış - Jessica Shirvington “Kader, aşk ve yenilmez karanlık güçler üzerine büyüleyici bir hikaye.” The Sun-Herald Violet’ın...
  Devamı...
 • 'Cadıların Keşfi'

  Yazar : Deborah Harkness

  Tür : Fantastik


  Cadıların Keşfi - Deborah Harkness Olağanüstü güçlere sahip bir cadı, imkânsızlıklara direnen yasak bir aşk ve her...
  Devamı...
 • 'Londra İblisi'

  Yazar : Steven Savile

  Tür : Fantastik


  Londra İblisi - Steven Savile AVINI ARIYOR… Londra''nın karanlık sokaklarında bir adam: Nathaniel Seth. Tarikat...
  Devamı...
 • 'Vampir Günlükleri - Kaderin Yükselişi'

  Yazar : L. J. Smith

  Tür : Fantastik


  Vampir Günlükleri - Kaderin Yükselişi - L. J. Smith Sevgili Günlük, Dün gece korkunç bir rüya gördüm. Yaşam...
  Devamı...
 • 'Kızıl Göz - Redlaw'

  Yazar : James Lovegrove

  Tür : Fantastik


  Kızıl Göz - Redlaw - James Lovegrove Yuvanın nüfusu, toplamda yirmiydi. Bazen, yeniler geldiğinde ya da var olan...
  Devamı...
 • 'Denizkızının Deliliği'

  Yazar : Jim C. Hines

  Tür : Fantastik


  Denizkızının Deliliği - Jim C. Hines Belki duymuşsunuzdur; bir kralın kızı olan genç denizkızının, insan bir prensin...
  Devamı...
 • 'Kaçak Kral'

  Yazar : Jennifer A. Nielsen

  Tür : Fantastik


  Kaçak Kral - Jennifer A. Nielsen Ascendance toprakları yeni kralına kavuşmuştur; ancak çocuk yaşta tahta geçen Jaron’u...
  Devamı...
 • 'Angelopolis'

  Yazar : Daniela Trussoni

  Tür : Fantastik


  Angelopolis - Daniela Trussoni Asi Melekler’i nefes nefese okuyan okurlar, fantastikle gerçeğin iç içe geçtiği...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963