scorecardresearch.com Fırtına Toplanıyor: Zaman Çarkı Serisi 12 -1.Kitap Ciltli ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fırtına Toplanıyor: Zaman Çarkı Serisi 12 -1.Kitap Ciltli

Fırtına Toplanıyor: Zaman Çarkı Serisi 12 -1.Kitap Ciltli

Yazar : Robert Jordan, Brandon Sanderson

Sayfa Sayısı : 896

Yayınevi : İTHAKİ YAYINLARI

Tür : Fantastik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Renald Fanwar evinin verandasında oturmuş, iki sene önce torununun onun için karameşeden yaptığı sağlam sandalyeyi ısıtmaktaydı. Renald kuzeye bakıyordu.
Siyah-gümüş bulutlara.
Daha önce hiç böylesini görmemişti. Tüm kuzey ufkunu, gökyüzünün yükseklerine kadar kaplamışlardı. Kurşuni değildiler. Siyah ve gümüş rengiydiler. Gece yarısı bir yeraltı kilerinin olduğu kadar karanlık, gürleyen fırtına başları. Aralarında çarpıcı gümüş ışıklar parlıyordu; hiç ses çıkarmayan şimşekler.
Hava yoğundu. Toz ve kir kokularıyla yoğun. Kuru yaprakların ve yağmayı reddeden yağmurun kokularıyla. Bahar gelmişti. Ama ekinleri büyümemişti. Tek bir filiz bile başını toprağın üzerine çıkarmaya cesaret edememişti.
Tahtaları gıcırdatarak yavaşça sandalyesinden kalktı; sandalye arkasında yavaşça sallandı. Renald verandanın kenarına yürüdü. Sönmüş olmasına rağmen piposunu kemirdi. Onu tekrar yakmakla uğraşamazdı. O bulutlar onu büyülemişti. Öyle siyahtılar ki. Tıpkı bir çalılık yangınının dumanı gibi, ama hiçbir yangının dumanı o kadar yükseklere yığılmazdı. Hem, gümüş bulutlara ne demeli? Siyah bulutların arasında kabarıyorlardı. Tıpkı kurumla kaplanmış metalin yüzeyinde, cilalı çeliğin parladığı yerler gibi.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Sonsuz Karanlık - Merrick'

  Yazar : Anne Rice

  Tür : Fantastik


  Sonsuz Karanlık - Merrick - Anne Rice Artık farklı bir bedendeyim. Ve bu beden Lestat’ın güçlü vampir kanıyla dönüştürüldü. En...
  Devamı...
 • 'Unika - Son Kapı'

  Yazar : E. J. Allibis

  Tür : Fantastik


  Unika - Son Kapı - E. J. Allibis Anahtar gelecekte. Bir hayali taşıyan gelecekte… İki farklı Dünya’yı birbirine...
  Devamı...
 • 'Anathem'

  Yazar : Neal Stephenson

  Tür : Fantastik


  Anathem - Neal Stephenson Arbre gezegeninde, dışarının tahrip edici etkilerinden etrafına çevrilmiş yüksek duvarlarla...
  Devamı...
 • 'Hayalevinin Son Kapısı'

  Yazar : Robert Liparulo

  Tür : Fantastik


  Hayalevinin Son Kapısı - Robert Liparulo Onların görevi kaderi baştan yazmaktı…   Gizemli evlerinde hiç tahmin...
  Devamı...
 • 'Kurt Prenses'

  Yazar : Cathryn Constable

  Tür : Fantastik


  Kurt Prenses - Cathryn Constable KAYIP ELMASLAR, BEYAZ KURTLAR VE SIRLARLA DOLU BİR SARAY Köklerinden...
  Devamı...
 • 'Labirent - Ölümcül Kaçış'

  Yazar : James Dashner

  Tür : Fantastik


  Labirent - Ölümcül Kaçış - James Dashner Hatırla. Hayatta kal. Koş. Thomas bir asansörde uyandığında...
  Devamı...
 • 'Düş Yolcusu'

  Yazar : Fatîma Zehra Merinos

  Tür : Fantastik


  Düş Yolcusu - Emin Ersöz Gazi, bir sabah yoğun bir sisin içinde yolunu kaybeder ve kendini yabancı bir ülkede...
  Devamı...
 • 'Terkedilmiş Köy'

  Yazar : EMİN ERSÖZ

  Tür : Fantastik


  Terkedilmiş Köy - Emin Ersöz Okul çıkışında kendilerini terk edilmiş bir köyde bulan Şafak ve Fatma, burada gizemli...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963