scorecardresearch.com Ejderha Mızrağı Seçkisi (3 Kitap) ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ejderha Mızrağı Seçkisi (3 Kitap)

Ejderha Mızrağı Seçkisi (3 Kitap)

Yayınevi : LAİKA YAYINLARI

Tür : Fantastik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.
RUHDÖVENİ - RAİSTLİN TARİHÇELERİ 1. KİTAP
Bir büyücünün ruhu, büyünün potası içinde eritilip şekillendirilir.

Raistlin Majere, büyü öğrenmesi için onu bir okula kaydettiren başbüyücüyle tanıştırıldığında altı yaşındadır. Orada, tanrıların armağanına ve yeteneğine sahip; ancak acı çeken çocuk, büyüyü kurtuluşu olarak görmeye başlar. Onun üzerinde kararan gölgelerin Ansalon''un tamamına yayılmakta olduğunu anlayan Yüksek Büyücülük Kulesi''ndeki büyücüler gizlice onu izlerler.
En sonunda Raistlin, bir büyücü olma idealine yaklaşır. Ama önce Yüksek Büyücülük Kulesi''nde korkunç bir Sınav''dan geçmelidir. Tüm yaşamını sonsuza dek etkileyecek bir Sınav''dan... eğer hayatta kalırsa...İKİNCİ NESİL
Kahramanlarımızın bayrağı, kılıcı ve asayı genç kuşaklara -ikinci kuşağa- devretme zamanı geldi. Mızrak Kahramanları''nın çocukları, Gricevher''in arayışı, Raistlin''in kızı efsanesi ve daha nicesi bu kitapta.
Margaret Weis ve Tracy Hickman, Ansalon''a -ve ötesine- yeni bir soluk getiriyor. Maceranın, destanların ve geleceğin efsanelerinin genç ve dinamik bir nesille devam etmesini sağlıyor. Yeni nesil, anne ve babalarının kahramanlıklarına yetişmeye hatta onları geçmeye niyetli gibi.
Krynn dünyasında, bir sonraki çağa isimlerini kazıyacak olan yeni kahramanların maceralarını bir solukta okuyacaksınız.HUMA DESTANI
Batıya gitti Huma, Yüksek Clerist Kulesi’ne,

Gümüş Ejderha’nın üzerinde,

Ve uçtukları yol, ıssız bir arazinin üzerinden geçti,

Sadece ölülerin yürüdüğü ve ejderhaların isimlerini söyledikleri bir yerden.

Çok satan Ejderha Mızrağı Efsanesi’nde ilk defa, Huma Efsanesi’nde, ünlü Mızrak Kahramanı’nın hikayesi anlatılıyor: onun gizemli geçmişi ve Kurallar’a Yemin’i; Solamniya Şövalyeleri arasında ihanet; onun Gümüş Ejderha’ya olan aşkı; Karanlığın Kraliçesi ve Paladine’ın güçleri arasındaki kaçınılmaz savaş.

Krynn’deki Afet’ten sonra, Huma’nın öyküsünün sadece parçaları kalmıştı geride –şimdiye kadar. Ejderha Mızrağı Öyküleri’nin üç kitabında da hikayeleri bulunan Richard A. Knaak, Margaret Weis ve Tracy Hickman tarafından yaratılmış olan çekici Ejderha Mızrağı fantastik destanına yeni bir bölüm ekliyor

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963