scorecardresearch.com Beowulf ve Tüm Fantastik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Beowulf

Beowulf

Yazar : Caitlin R. Kiernan

Sayfa Sayısı : 310

Yayınevi : İTHAKİ YAYINLARI

Tür : Fantastik

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Neil Gaiman’ın sunumuyla…
Yüzyıllar boyunca merakla anlatılıp okunan Beowulf destanı, 2007 yılında filme aktarıldığında, her kesimden izleyicinin beğenisini toplamıştı.
NEİL GAIMAN ve ROGER AVARY’nin senaryosundan yola çıkan Caitlin R. Kiernan, bu romanla Beowulf’u yeni nesiller için ölümsüzleştirdi.
Yenilmez kahraman Beowulf’un, canavar Grendel ve annesiyle mücadelesi; bir krallığı gölgeleyen karanlık sırlar; mağaralar ve ejderhalar…
Maceraya hazırlanın…
Sonra Kraliçe Wealthow öne çıktı; merdivenlerden inerken altın sarısı saçları cansız gün ışığında parıldıyordu.
“Buraya birçok cesur adam geldi,” dedi, “ve hepsi de sarhoş olana kadar efendimin şarabından içtiler ve bizi bu kâbustan kurtaracaklarına yemin ettiler...”
“Ama ertesi sabah,” diye devam etti Kraliçe Wealthow, “geride yerlerden… sıralardan… ve duvarlardan silinecek kan ve insan kalıntısından
başka bir şey kalmadı.”

BEOWULF – CAITLIN R. KIERNAN

Neil Gaiman’ın senaryosunu yazdığı, Anthony Hopkins, Angelina Jolie gibi ünlü oyuncuların başrollerini paylaştığı BEOWULF, milyonlarca izleyicinin hayranlığını toplamıştı.
Şimdi, Caitlin R. Kiernan, Beowulf efsanesini yeniden diriltiyor. Yine Neil Gaiman’ın senaryosundan yola çıkan roman, film versiyonu kadar iddialı.
Beowulf, macera romanlarını sevenler kadar, büyük destanların havasını solumak isteyenleri de kendine çekecek bir eser.

Dan Kralı Hrothgar’ın ülkesini ve krallığını tehdit eden korkunç canavar Grendel’i öldürebilecek tek bir kahraman vardır: Beowulf.
Kral Hrothgar’ın yardım çağrısına koşan Beowulf, savaşçılarıyla birlikte Grendel’i öldürür. Ancak asıl maceranın daha yeni başladığını kısa sürede öğrenecektir. Canavar Grendel’in annesi, Beowulf’u yüzleşmeye davet eder. İkisinin karşılaşmasından, bütün bir ülkenin kaderini belirleyecek büyük bir sır doğacaktır…

NEIL GAIMAN’IN SUNUMUYLA…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963