scorecardresearch.com Kozmik Tohum ve Tüm Evrendeki Zeki Hayat Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kozmik Tohum

Kozmik Tohum

Yazar : ZECHARIA SITCHIN

Sayfa Sayısı : 360

Yayınevi : Ruh ve Madde Yayınları

Tür : Evrendeki Zeki Hayat

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Zecharia Sitchin, "Dünya Tarihçesi" dizisinin ilk kitabı olan 12. Gezegen i, 1976 yılında yazmıştı. Yazıldığı dönemde insanoğlunun ulaştığı teknolojik ve bilimsel bilgilerin yetersizliği nedeniyle, bu kitapta yer alan ve İnsanoğlunun Dünya üzerindeki varlığını ilgilendiren bir çok soru, şaşkınlık yaratacak "iddialar" olarak düşünüldü ve kanıt olarak kabul edilmelerini sağlayacak bilimsel verilerin belki de hiç ortaya çıkmayacağı sanıldı. Ancak okuyucular, "Kozmik Tohum" adını taşıyan ve 12. Gezegen in güncelleştirilmiş ek cildi diye tanımlanabilecek bu kitapta, bilim ve teknoloji alanında insanoğlunun vardığı son noktanın Sitchin in tüm "iddialarını" desteklediğini görecekler. Gezegenimiz ve türümüz hakkında uzun zamandan beri kabul edilen inançlara meydan okuyan Sitchin, bilim adamlarının birbirlerinden bağımsız olarak yaptıkları araştırmalardan elde ettikleri bulguları teker teker ele alarak, daha önce hiçbir yerde açıklanmamış nefes kesici gerçeklerin üstündeki örtüyü kaldırıyor. Zecheria Sitchin, binlerce yıllık Sümer tabletlerinde, bugün ancak derin uzay sondaları ile keşfedebildiğimiz güneş sistemimizle ilgili bilgilerin nasıl yer aldığını anlatıyor. Yirminci yüzyılın son otuz-kırk yılında, insanoğlunun bilgisinde akıllara durgunluk veren bir gelişmenin yaşandığına hepimiz tanığız. Bilim ve teknolojinin ister bilgisayar teknolojisi, ister genetik mühendisliği olsun her alanındaki ilerlemelerimiz artık yüzyıllar veya onyıllar içinde değil, yıllar hatta aylar içinde ortaya çıkıyor. Uzayda yolculuk... Genetik mühendislik... Bilgisayar bilimi... Daha dün gibi yeni, şaşırtıcı başarılarımız. Ama şaşkınlık verici yeni kanıtlar, bu ultra modern ilerlemelerin binlerce yıl önce atalarımız tarafından bilindiğini kanıtlıyor, hem de M.Ö. 3000 yıl kadar önce!
 • Zecheria Sitchin "Kozmik Tohum"da yer alan birbirinden ilginç bölümlerde bizlere çok ilginç bir soru soruyor: Acaba karanlık Çağ ve Orta Çağdan çıkan, Aydınlanma Çağına ulaşan, Sanayi Devrimini deneyimleyen, yüksek teknoloji, genetik mühendislik ve uzay uçuşları çağına giren İnsanoğlunun, kadim bilgiye ancak yetişmiş olması mümkün olabilir mi? "Kozmik Tohum"un Güneş Sisteminin oluşumu, kuyrukluyıldızlar ve asteoit kuşağının meydana gelişi, Dünya nın kıtalarının ve okyanuslarının ortaya çıkışı, Dünya üstünde yaşamın nasıl başlamış olduğu, ilk insanın yaratılışı, Mars ta yaşam gibi birbirinden ilginç konuları ele alan bölümlerinde cevaplanan bu soru, İnsanoğlunun varoluşunun merkezine, kökenine ve kaderine kadar gider. Dünya nın yaşayabilecek bir gezegen olarak geleceğini ilgilendirir çünki Dünya nın geçmişindeki olaylarla ilgilidir; nereye gittiğimizi açığa çıkarır çünki nereden geldiğimizi açığa çıkarır. Bu cevaplar "Kozmik Tohum"u okuyacakların göreceği gibi, şimdilik bazıları kabul edilemeyecek kadar inanılmaz ve bazıları da yüzleşilemeyecek kadar ürkütücü görünen kaçınılmaz çıkarımlara yol açmaktadır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963