scorecardresearch.com Kayıp Keşifler ( Modern Bilimin Antik Kökenleri ) ve Tüm Evrendeki Zeki Hayat Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kayıp Keşifler ( Modern Bilimin Antik Kökenleri )

Kayıp Keşifler ( Modern Bilimin Antik Kökenleri )

Yazar : Dick Teresı

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : İZDÜŞÜM YAYINLARI

Tür : Evrendeki Zeki Hayat

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Babilliler''den Maya''lara
 • Eğer siz, benim gibi, bilimin Antik Yunan''da yeşerdiğini düşünüyorsanız Dick Teresi nin Kayıp Kesitler kitabını okuyun. Bu kitapta Sümerlilerin matematiğinden antik Hint parçacık nağme kadar, Pawnee''nin gökyüzü haritalarından, Azteklerm kauçuk fabrikalarına kadar günümüz biliminin küresel iradesini ve kökenlerini bulacaksınız. Dava Sobel, Galileo nun Kızı kitabının yazarı. "Günümüz bilimi Batı, Doğu, Kuzey ve Güney ae aym olarak evrensel bir kültürdür. Teresi''nin önemli kitabı bunun neden böyle olduğunu açıklıyor. - Leon Leaeman, NobelFiznz Odülü sahibi
 • Bilim yazarı Dick Teresi, Kayıp Keşifler kitabında modern bilimin antik kökeninin izini sürerek, şaşırtıcı saptamalarda bulunuyor. Bu yenilikçi tarih modern bilimin kökeninin birkaç yüzyılda kurulmadığını, Kopernik, Galileo ve Newton''un doğumlarından binlerce yıl öncesine dayandığını kanıtlamaktadır. Teresi, bu aydınlatıcı, eğlendirici ve önemli kitabında Batılı olmayan dünyanın -Sümer, Babil, Mısır, Hindistan, Çin, Afrika, Arap Ulusları, Mezoamerikanlar ve Pasifik Okyanusunda yaşayanlar- Yunan ve Avrupalıları matematik, astronomi, evrenbilim, fizik, jeoloji, kimya ve teknoloji alanlarında genellikle geçtiklerini anlatmaktadır. Kayıf Keşifler kitabı bilimsel, kültürel ve entellektüel tarih içinde kritik bir boşluğu doldurarak kendi alanında bir klasik yaratmayı amaçlamıştır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963