scorecardresearch.com Herkes İçin Mutlu Evlilik ve Tüm Evlilik Kitapları Radikal Kitap'ta!
Herkes İçin Mutlu Evlilik

Herkes İçin Mutlu Evlilik

Yazar : Nevin Küçük

Sayfa Sayısı : 152

Yayınevi : YOLCULUK YAYINEVİ

Tür : Evlilik

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ABD’ de boşanma oranları %50’yi geçmiş durumda, Avrupa’da %50 sınırlarında, Türkiye’de ise %30ları geçti ve hızla tırmanıyor
Neden?
Kadın erkek ilişkilerinden beklentilerimiz değişti.
Bir aile, bir eş, bir çocuğumuzun olması yetmiyor artık mutlu olmak için.
Anlaşılmak, kendimizi değerli hissetmek, güvende hissetmek istiyoruz.
Bir karşı cins olarak ondan hoşlanmak, etkilenmek istiyoruz.
Yalnızlığımızı paylaşmak istiyoruz, ama özgürlüğümüzden olmak istemiyoruz.
Ve daha pek çok duygumuzun tatminini arıyoruz, ilişkilerden, evliliklerden.
Beklentilerimiz değişiyor.
Değişen beklentiler yeni sorunları doğuruyor.
İlişkilerle ilgili bilgilenme ihtiyacımız giderek artıyor bu yüzden.
Değişen beklentiler sevmenin yanı sıra iletişim becerilerimizi de arttırmamızı zorunlu kılıyor.
Bu zorunluluk kadın erkek ilişkilerimizi ve kendimizi tanımayı kendimize dışarıdan bakma ihtiyacımızı beraberinde getiriyor.
Karşı cinsle ilgili tüm kalıpları bir kenara bırakıp onu anlamak için çabalamamızı gerektiriyor.
Alınganlıklarımız nerede?
Kendimizi nerede ve nasıl yanlış aktarıyoruz?
O nelerden mutlu olur, O’nu neler mutsuz eder?
Ya sorumluluklar?
Mutlu evlilik kitabı erkek ve kadını tanımanızı hedefliyor.
Çok karmaşık ve zor bir ilişki olan evliliğin sorunlarını anlamanızı ve çözümleri konusunda bizi aydınlatmayı hedefliyor.
Büyük umutlarla yola çıktığımızı, evlilik yolculuğunda önümüze çıkacak sorunları gösteriyor, aşmamız için rehberlik ediyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963