scorecardresearch.com Türkiye'denizlerin Dipbalıkları Atlası ve Tüm Evcil Hayvanlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye'denizlerin Dipbalıkları Atlası

Türkiye'denizlerin Dipbalıkları Atlası

Yazar : Murat Bilecenoğlu

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Evcil Hayvanlar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitapta Neler Var? Daha Önce Hiç Yayınlanmamış Bilgiler: ·Türkiye kıyılarında yaşayan dip balıklarının (demersal) 91 farklı coğrafik noktadan elde edilen, doğal yaşam ortamlarında (habitat) çekilmiş fotoğraflarından oluşan görsel veritabanı ·Fotoğraflı tür sunumlarında dişi-erkek, yavru, genç ve yetişkin ayrımları ·Ölçek çubuklu siyah-beyaz çizimler (WHO’nun standartlarında) · 47 aile içinde yer alan 121 türe ait ayrıntılı özellikler ve bilimsel veriler · 386 saatlik sualtı görüntülemesi sonunda elde edilen 8200 fotoğraftan seçilen 320 yüksek kalitede fotoğraf ·38 aylık sürede yüzlerce saatlik saha ve laboratuvar çalışmasıyla titizlikle yapılan tür belirlemeleri · Geniş ve güncel kaynak taramasıyla oluşturulan 449 türlük Türkiye’nin bütün deniz balıkları listesi· Güncellenen Bilgiler: · Türkiye’deki tüm deniz balıklarının köken ve dağılım belirtilerek hazırlanmış güncel listesi (Aralık 2004 itibariyle) · 121 türün İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Almanca’daki isim karşılıkları ·Balıkların genel yapısı, beslenme ve üreme bilgileri · Balıklarda sınıflandırma (taksonomi) ve isimlendirme (nomenklatür) · Sualtı fotoğrafçılığı ve görüntü arşivleme teknikleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963