scorecardresearch.com BEN PAKO ve Tüm Evcil Hayvanlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
BEN PAKO

BEN PAKO

Yazar : Bekir Coşkun

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Evcil Hayvanlar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Hayvanlara yaşam şansı verenlerden
  olmanız dileğiyle!


  Hayvan haklarından, hayvanların duygularından, günlük yaşantılarından söz eden farklı bir kitap Ben Pako. Bekir Coşkun''un, köpeğinin ismiyle Hürriyet gazetesinin haftasonu eklerinde yazdığı Pako yazılarından oluşan kitap, duygulara sesleniyor. Ve hepimize gerektiğinde kendini bir köpeğin yerine koymanın ne kadar yararlı olduğunu hatırlatıyor. Hayvanlara yapılan eziyetler, sokağa terk edilenlerin kaderi, sevgisizlik insanın gözünü yaşartıyor. Doğa ve çevre bilinci bir anda gelip içimize yerleşiyor sanki. Bu bilinç olmadan yaşamanın ne kadar yanlış, ne kadar eksik olduğunu bir kez daha anlıyoruz.
  Çocukların bakış açısını da yakalayan Ben Pako, köpeklerin ya da genel olarak hayvanların gerçek dostunun çocuklar olduğunun bir kez daha altını çiziyor. Ben Pako''yu bir sevgi ve dostluk kitabı olarak düşünmek, zaman zaman ağlayıp zaman zaman gülmeye hazırlıklı olmak lazım. Bekir Coşkun''un kaleminden çıkan yazıları okurken, bu gerçeği unutup, Pako''yla dost ve Pako''ya okur olacaksınız. Hayvanlara yaşam şansı verenlerden olmanız dileğiyle!!!

  Evimize gelen misafir bey bana, "Sosyalistsin" dedi.

  Babamın yüzüne baktım, bu iyi mi kötü mü?..

  Babam sevindi.

  O kimi zaman durduğu yerde sevindiği için kendim dinledim, misafir devam etti.

  "Hayvan hakları savunucusu, sosyalist Pako..."
  Başındaki "sos" kısmı, bayıldığım sosisi anımsattı gibi ama, sonundaki "yalist" ne anlama geliyor, doğrusu onu anlayamadım...

  Bizim terastaki kediler de sanki öyle sesler çıkartıyorlardı:

  "Sossstist..."

  "Sssssstss..."

  "Sospuft..."

  Onlar da belki "sosyalist".

  Elbette bilemiyorum, iyi bir şey olmuşsam iyi..."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963