scorecardresearch.com A'dan Z'ye Köpek Bakımı ve Tüm Evcil Hayvanlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
A'dan Z'ye Köpek Bakımı

A'dan Z'ye Köpek Bakımı

Yazar : Songül Aydın

Sayfa Sayısı : 230

Yayınevi : KAR YAYINLARI

Tür : Evcil Hayvanlar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Köpekler, insan türünün öznel tarihinde başka hiçbir canlıyla kıyaslanamayacak ölçüde büyük bir önem ve geçmişe sahiptir. İnsanlarla köpeklerin “ortaklığı” ve “dostluğu” tarih öncesi çağlarda başlamış, binlerce yıldır değerinden hiçbir şey yitirmeden bugüne dek gelmiştir. Geçen zaman içerisinde tıp biliminin ve sosyal yapılanmanın değişmesiyle, evcil hayvanlar da sağlık ve eğitim alanlarının özneleri haline gelmişlerdir. Günümüzde sayısız barınak ve hayvan hastanesi, bu yakın dostlarımıza yardım ve bakım sağlamak amacıyla çeşitli hizmetler vermektedir. Tüm bu hizmetlere karşın, tıpkı çocuk bakımında olduğu gibi köpeklerde de eğitim evde, yani yaşam alanında başlamaktadır. Yaşadığı alanda belirli sosyal davranışları ve kendisi için bakım kurallarını öğrenen bir köpek, sahibi için mutlu ve keyifli bir dost olacaktır. Bu kitap sosyal davranışların doğru ve kolay biçimde sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış, kapsamlı ve anlaşılır bir kılavuz niteliğindedir. Kitapta önerilen eğitim programlarını tam ve düzenli uygulamanız halinde, köpeğinizin uyumlu ve mutlu bir yaşam sürmesine sizin de bir katkınız olacaktır. Eğitimin yanı sıra, sağlık konusunda dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde bulundurarak, köpeğinizin sağlık sorunlarını en alt seviyeye indirebilirsiniz. Köpeğinizi mutlu, uyumlu ve sağlıklı kılmak artık sizin elinizde…indirebilirsiniz. Köpeğinizi mutlu, uyumlu ve sağlıklı kılmak artık sizin elinizde…
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963