scorecardresearch.com Yahudi Kürtler / Orta İsrail Veya Kürdistan ve Tüm Etnik ve Dini Gruplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yahudi Kürtler / Orta İsrail Veya Kürdistan

Yahudi Kürtler / Orta İsrail Veya Kürdistan

Yazar : Eşref Günaydın

Sayfa Sayısı : 152

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Etnik ve Dini Gruplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitapta, Yahudi Kürtler’in ilginç, ilginç olduğu kadar da geleceğe ışık tutan serüvenini okuyacak, Ortadoğu''da yaşanan gizli savaşların amaçlarını ve sonuçlarını daha iyi anlayacaksınız. ''Kürt devletinin kuruluş süreci içinde en önemli işlevi yerine getiren üç grup; Barzani grubu, Talabani grubu ve PKK’dır. PKK’nın görevi, Kürt devletinin kuruluş süreci içerisinde Türkiye’yi angaje etmektir.'' Amerikalı Orgeneral Shalikashvili
''Kürt Devletine Giden Yol'' stratejisi ile Irak’ı bölgelere ayırttığı iddia edilen İsrail, 1999 yılında uygulamaya başladığı ''Orta İsrail: Kürt Herzl'' stratejisi ile doğrudan doğruya Türkiye’yi parçalamayı mı amaçlıyor?
Barzaniler, geçmiş yüzyıllarda, aralarında kadınların da bulunduğu Musevi din bilginleri ve hahamlar tarafından yetiştirilmiş bir Yahudi ailesi mi? Barzani-İsrail ilişkilerinin arka planında bu gerçek mi yatıyor?
Yahudi Kürtler''in Büyük Ortadoğu Projesi''ndeki rolü nedir?
Yahudi Kürtler, Asurlular tarafından bugünkü Mezopotamya''ya MÖ 604 - 561 yıllarında sürülen 12 Yahudi kabilesinden biri mi, yoksa İsrail devletinin hor görüp bir kenara ittiği çingeneler mi?
''Müslüman Arap denizinde tek başına kalmak istemeyen İsrail, dindaşları, Yahudi Kürtler''e hangi amaçla destek oluyor?
Molla Mustafa Barzani, 1969 yılında İsrail Savunma Bakanı Moşe Dayan''a, Kerkük petrol rafinelerinin nasıl vurulabileceğine dair planları neden verdi?
Kuzey Irak''ta Kürt devleti kurma hayaliyle yaşayan Molla Mustafa Barzani ve oğlu Mesud Barzani, Yahudi mi?
Asenath Barzani''den İzak Mordehay''a ünlü Kürt Yahudiler... Sinagog''a giden, Aramice konuşan Yahudi Kürtler ile ilgili bu çalışmada gizemli bir etnik topluluğun hikâyesini bulacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963