scorecardresearch.com PARANIN BARONLARI ve Tüm Etnik ve Dini Gruplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
PARANIN BARONLARI

PARANIN BARONLARI

Yazar : Faik Kurtulan

Sayfa Sayısı : 324

Yayınevi : GÜNİZİ YAYINCILIK

Tür : Etnik ve Dini Gruplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap her ne kadar başka eserlere cevap mahiyetinde yazılmamış olsa da sayın Soner Yalçın'ın "Efendi 2" adlı kitabında nedenleri sorularak cevap aranmaya çalışılan birçok soruya cevap vermekte ve birçok konuya da nedensellik bazında ışık tutmaktadır. Bu kitabın tamamını okuduğunuzda Sabetayistlerin bu ülkede neden hep birinci sınıf bir konuma sahip olduklarını, ülkenin kilit yönetim kademelerinde, medyada, kültür ve sanatta neden hep doruk noktalarda bulunduklarını anlamış olacak ve kafanızda Sabetayistlerle ilgili soruların büyük bir bölümünün çözüldüğünü fark edeceksiniz.

Bu kitap henüz Türkçe çevirisi yapılmamış, yurt dışı kaynaklı kitaplar, yurt dışındaki bazı gazetelerin ve konusunda uzman internet sitelerinin yayınladığı makaleler incelenerek hazırlanmıştır. Az da olsa Türkiye'de basılmış kitaplar da bu kitaba kaynaklık etmiştir.
Kitaptaki yorumlar ve varılan yargılar tamamıyla bu kitabın yazarına aittir.
Dünyayı yöneten 13 hanedanlığın önde gelen sülalesi olan Rothschildler, inanç sistemleri, Sovyet devriminde oynadıkları önemli rol ve onların uluslar üstü devasa bir güce ulaşmaları bu kitabın en önemli konularından biridir.
Kitapta İlluminati-Sabetayizm-Siyonizm ilk defa birbiriyle ilişkilendirilmiş ve bunun yurt dışı kaynaklı delilleri kaynak gösterilmek suretiyle okurun bilgisine sunulmuştur. Bu üç kavramı birleştirmesi açısından bu kitap Türkiye'de 'ilk kitap' olacaktır.
Sabetayizmin bir ideoloji olarak tanımlanması, bir ırk meselesi olarak görülmemesi, dünya Sabetayizmiyle irtibatlandırılması ve adeta zararlı-zararsız Sabetayizmin dahi ayrı ayrı değerlendirilmesi de yine 'ilk' lerden bir kaçıdır.
İlluminati'ye ait bazı gizli örgütler Türkiye'de yayınlanan kitaplarda sıklıkla anlatılmış ancak bunların komünist hareketle ilgili ilişki ve faaliyetlerinden hiç bahsedilmemiştir. İşte bu kitap bazı gizli örgütlerin bu ilişkilerini de gözler önüne sergilemiştir.
Dünyayı kontrolü altında bulunduran devasa güçteki küresel sermaye ve yönetim merkezleri ilk defa bu kitapta daha açık ve somut bir şekilde yerleri de gösterilmek suretiyle ifade edilmiştir

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963