scorecardresearch.com Mason Bektaşiler ve Tüm Etnik ve Dini Gruplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mason Bektaşiler

Mason Bektaşiler

Yazar : Faruk Arslan

Sayfa Sayısı : 376

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Etnik ve Dini Gruplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Osmanlı İmparatorluğu’nu ve Türkiye''yi yaklaşık iki asırdır Mason Bektâşiler’in kurduğu derin örgütler yönetiyor. Masonik Bektâşi yapının geçmişte kullandığı İttihat ve Terakki geleneği Ergenekon ile bugün ortaya
çıkmış gözüküyor. Mason Bektâşilik ve Geleneksel Bektâşilik arasında ki savaşta 1997’de yol ayrımına gelindi. Bu savaşın sonuçları ise en fazla Masonik Bektâşilikten kurtulmaya çalışan Alevileri etkileyecektir.

Encümen-i Daniş laik bir Mason Bektâşi tarikatı mı, yoksa derin devletin ‘Büyük Devlet Jürisi’ mi?

Bir asırdır Türk Silahlı kuvvetleri’ne, bürokrasiye, yargıya yerleşen, Türkderin devleti Ergenekon’un gerçek sahipleri Mason Bektâşiler mi?

Mason Bektâşiler elit Bektâşiliği neden savunuyor ve Anadolu Aleviliği’nden kendilerini ayrı görüyorlar?

Sabataycıların, Masonlukla Bektâşiliği mezcederken kullandıklarıHurufilik ile Kabala arasındaki ilişki nedir?

‘Alisiz Aleviliği’ neden icat ettiler, Aleviliği İslam dışına çıkarma gayretleri başarıya ulaşabilir mi?

Bektâşiler ve Alevilerin çoğu neden solcu Kemalist''tir veya kendilerini Kemalist olarak tanımlıyorlar?

Yabancı istihbaratlar, Masonik Bektâşilerle birlikte Alevi sorununu provoke mi edecekler?

Bilinenlerin aksine Kadim Bektâşiliğin temelinde bir Yesevi postulatı olarak “Ehl-i Sünnet Ve’l Cemaat”
bir konsept mi taşıyor?

Bu kitap, yıllardır dile getiremediğimiz bir çok sorunun cevabını ortaya çıkarıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963