scorecardresearch.com Kürt Sorunu - Acil Sorun Gerçekçi Yaklaşım ve Tüm Etnik ve Dini Gruplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kürt Sorunu - Acil Sorun Gerçekçi Yaklaşım

Kürt Sorunu - Acil Sorun Gerçekçi Yaklaşım

Yayınevi : BİREY YAYINCILIK

Tür : Etnik ve Dini Gruplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


* Kürt Sorunu ne demektir?
* Bu sorunun çözümsüzlüğünde kimlerin rolü ve ihmali vardır?
* Kürt Sorunu’nun yaşanmasından kimler rant elde ediyor?
* Kürt Sorunu’nun Ergenekon Davasıyla bir ilişki olabilir mi?
* Kürt Sorunun çözümü için acilen ve pratik olarak hangi alanda neler yapılabilir?
* TRT, YÖK ve hükümetin Kürtlere yönelik çalışmalarını nasıl değerlendirmek gerekir?
* Genel Kurmay’ın Kürt Sorunu’na Dair Görüşünde Bir Değişiklik olacak mı?
Adem Balta, Ayhan Bilgen, Cafer Solgun, Ekrem Kızıltaş, Emrullah Beytar, Ergün Yıldırım, Hatem Ete, Gültekin Avcı, Hayrettin Karaman, Hüseyin Yayman, Hüseyin Özdemir, Leyla İpekçi, Mehmet Ali Soydan, Mehmet Altan, Mustafa Acar, Nihat Nasır, Orhan Atalay, Ramazan Kayan, Sadık Yalsızuçanlar, Selami Saygın, Sevan Nişanyan, Taha Özhan, Tahsin Cihan, Haşim Haşimi, Yıldız Ramazanoğlu gibi 25 yazarın katkıda bulunduğu bütün tarafların görüşleri cesaretli yansıtan bir kitap.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963